Archos TV Connect – změna na smart TV s Androidem

2

Firma Archos, známá především svými cenově dostupnými tablety, se rozhodla přijít na trh s novinkou Archos TV Conect, která vaši TV promění v chytrou televizi s Androidem.

Vychytávka vám nabídne celou škálu využití operačního systému Android 4.1 Jelly Bean. Díky plné certifikaci od Google získáte dokonce i přístup na Google Play Store.

Zařízení nabídne 1GB RAM, vícejádrový procesor na frekvenci 1,5 GHz. Dále je k dispozici interní paměť o velikosti 8 GB, kterou lze rozšířit pomocí slotu na paměťovou kartu micro SDHC až do 32 GB. Nechybí ani HD kamera pro konferenční hovory, micro USB port, WiFi, USB host port a mini HDMI.

Vývojáři tohoto zařízení přicházejí také s úplně novým ovladačem, na kterém nalezneme klávesy pro psaní, dva joysticky pro hraní her, potvrzovací tlačítka a další klávesy pro zpříjemnění využití.

„Chytrý set-top-box“ připojíte pouze k TV, která disponuje HDMI. Předběžná cena přístroje by se měla pohybovat okolo 130 amerických dolarů. Více informací o této novince se dozvíme na CES 2013.

   

Zdroj: Archos

2 KOMENTÁŘE

    • Řekl bych, že to bude stejný procesor jako má Archos GamePad – tedy 2-jádrový Rockchip s grafikou Mali…levné a relativně výkonné řešení. Je to něco nového a zajímavého, to nedá popřít. Otázka je, jestli není cena trošku vyšší a zda si to najde zákazníky. Ale jako…proč ne? Koncept je to fakt dobrý 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here