Apptopia – tak trochu jiný chystaný obchod s aplikacemi

0

Alternativních androidích obchodů s aplikacemi máme vskutku nemálo, možná dokonce až příliš mnoho. Kromě oficiálního Android Marketu funguje například ještě AppStore od Amazonu, Getjar, obchod od Opery Mobile a jistě by se našlo ještě pár dalších, ne tak výrazných. Je tak poměrně s podivem, že se do tohoto odvětví rozhodla přijít další firma, Apptopia .

Tedy, je to divné jen na první pohled, na ten druhý totiž zjistíme, že ačkoliv půjde o obchod s aplikacemi, tak se nebude výše zmíněným takřka vůbec podobat. Na rozdíl od nich, které v podstatě prodávají pouze licenci na použití aplikace, nabídne tento obchod doslova prodej celé aplikace včetně vlastnických práv, zdrojových kódů, marketingových podkladů a prostě všeho okolo.

Oproti klasickým obchodům s aplikacemi tak nebude určena pro klasické zákazníky, ale spíše pro vývojářské firmy, drobné vyvíjející jednotlivce a samozřejmě také investory a aplikační spekulanty.

Oficiálně se Apptopie otevře v únoru tohoto roku a nabídne prodej aplikací ze všech větších mobilních platforem, tedy Windows Phone 7.5, Androidu, iOS a BlackBerry.

zdroj: apptopia via pha