Apple uspěl u soudu: Galaxy Nexus se nesmí prodávat v USA

3

Apple může po delší době slavit další velký úspěch v patentových sporech. Americký soud rozhodl, že Samsung porušuje několik patentů, které vlastní Apple. Z toho důvodu byl ustanoven dočasný soudní zákaz prodeje smartphonu Galaxy Nexus na území Spojených států amerických.

Apple zahájil tento soud v únoru letošního roku. Důvodem žaloby bylo údajné porušení čtyř patentů, které se týkají hypertextových odkazů, odemykání slide-to-unlock, způsobu dokončování slov a vícezdrojového vyhledávání. Právě naposledy jmenovaný patent s označením 8086604 je hlavním důvodem k vydání zákazu prodeje. Jedná se o patent, který využívá například  Siri a je tedy velmi pravděpodobné, že jej bude porušovat většina hlasových vyhledávacích funkcí používaných v Androidu. Navíc jde údajně o funkci hluboce integrovanou do operačního systému, takže by Google v případě potřeby pravděpodobně nemohl vydat ani nápravnou aktualizaci.

Soud bude pokračovat na konci července.V případě, že Samsung přesvědči soudce o tom, že patenty neporušil, bude soudní zákaz zrušen a Apple bude nucen zaplatit náhradu škody. Naopak v případě, že by znovu vyhrál americký gigant, by zákaz prodeje Galaxy Nexusu v USA mohl mít mnohem delší trvání. Apple, Samsung ani Google se zatím k výsledku soudního sporu nevyjádřili.

zdroj: ap

  • tom

    Zakázané ovoce chutná vždy nejlépe.

  • Host

    každej ho bude chtít!!!iphone má v americe aji bezdomovec