Apple požaduje zákaz prodeje Galaxy Nexusu v USA

22

Apple znovu žaluje Samsung kvůli údajnému porušení patentů. Tentokrát se žaloba týká telefonu Galaxy Nexus, který korejská společnost vyrábí pro Google.

Apple požaduje zastavení prodeje na americkém trhu, a to kvůli porušení čtyř patentů, které se týkají hypertextových odkazů, vyhledávání, odemykání slide-to-unlock a způsobu dokončování slov. Většina z těchto funkcí už byla přitom využívána dávno před tím, než si je Apple nechal patentovat.

První patent, týkající se hypertextových odkazů, se snažila americká společnost využít minulý rok, když zažalovala HTC. Odborníky byl označen za absurdní, protože jde o funkci naprosto běžně používanou ve většině zařízení už mnoho let před vydání patentu.

Nesmíme zapomenout zmínit, že ačkoliv je žaloba namířena proti Samsungu (tj. výrobci hardwaru), týkají se všechny patenty zejména softwaru, v případě Galaxy Nexusu jde konkrétně o Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

zdroj: ac

 • Mario

  Já požaduji zákaz těch předražených křápů, jejíchž cenu převyšuje pouze namyšlenost většiny majitelů a výrobce, který neumí nic jiného než se ohánět žalobami. Apple je hnůj, a to doslova. Místo aby bojoval cenou, kvalitou a benefity, tak bude raději plivat špínu na všechny ostatní. Je mi z té firmy na zvracení. Vím co dřív dokázala pro svět IT, ale dnes jsou to ubožáci.

  • Peťan

   někde museji brát peníze na žaloby, a navíc samsung jim šlape na paty s prodejem smartphonů (už jednou byli první), tak se jich chce zbavit, ale myslím že místo toho aby dávali peníze do rozvoje, tak je cpou jen do soudních sporů, takže brzo se dočkají odezvy

 • Martin

  Apple to jsou trapáci, už neví co si vymyslet,aby se zviditelnili.
  Už aby je někdo přidusil a vymazal ze světa.

 • Loki_sg1

  Podla mňa lock screan v ICS určite nieje typu slide to unlock, tak nechápem co zas jablcko vymysla!!!!! A este teraz ked, po predstavení v ICS si dal apple patentovat face to unlock, čakám kedy ich zažalujú aj za to.

  • Mario

   Říkám, Apple je hnůj. Takhle se nechová solidní firma. Ale co, bez Jobse půjdou tam, kam patří…

 • smithy

  at se Apple smazi v pekle. Za chvili uz budou zamestnavat jen pravniky a vsechny kolem zalovat za kazdou blbost (coz uz delaji ted)…

  • Mario

   Doufám, že se všechny ostatní mobilní výrobci spojí a vrátí mu to společně najednou a zadupou ho do země. Jenže ostatní firmy nejsou tak ubohé, aby dělaly frontální útok tímto stylem. Mne se Apple nelíbil nikdy, ale ignoroval jsem ho. Prostě byl, kdo chtěl, měl ho mít. Ale to co dělá teď mne vytáčí.

 • Josef

  Apple všechny v oboru válcuje ziskem i bez patentových sporů a iOS je dobrý systém. Nevíte co kritizujete. Jsem mimochodem spokojeným majitelem Nexusu.

  • Mario

   Firma, která se snaží konkurenci poškodit nesmyslnými patenty je pro mne mrtvá. A neválcuje nikoho, jen uměla dobře prodat už vynalezené technologie. Jobs je uměl prodat. Dnes to je jen fanatismus iOvcí.

   • Josef

    Nesmyslné patenty to nejsou, nesmyslný je systém patentů, který toto umožňuje. Nemysli si že Google nebo jiné velké firmy jednají jinak, konkurence je veliká.

    A neválcuje protože uměla dobře prodat? Čísla hovoří jasně, stejně tak i to, že je firma nevydělala v soudních sporech, ale prodejem svých výrobků a služeb.

    Argumentuješ kravinama a ještě je nazýváš iOvcema, kdo je tady asi skutečná ovce? Jistě tě jako první rádobyvtipná poznámka napadne že já – tak si ji odpusť.

    • Mario

     Jo a Apple toho využívá, to pro něj není žádná výmluva a iOvce je přesný termín, zkus narazit na tyto fanatiky na diskuzi, jsou z toho svého jablka unešení. A argumentuju naprosto přesně, Apple umí technologie prodat, sám toho moc nevymyslel. Přesněji, prodat to uměl Jobs a byl proslulý tím, že nevydal nic co by mělo nějakou chybu. Po jeho smrti – nefungující telefony po aktualizaci atd. je vidět pád. Apple stál na něm (mimochodem, byl to taký pěkný vyděrač, po tom co udělal svému nejbližšímu příteli Wozovi při vývoji automatu pro Atari, přitom Woz všechno vymyslel, Jobs byl jen obchodník). A mimochodem, já ovce nejsem, dlouho jsem měl Symbian, Android je pro mne nový a nebráním se ostatním systémům. A ta rádobyvtipná poznámka – taková pitomost by mne nikdy nenapadla, leda tebe, jak je vidno. Sbohem, nehodlám pokračovat v této neplodné diskuzi.

     • Josef

      Nepotřebuji používat produkty firem, které hodně vymyslely, bohatě stačí když ty výrobky jsou pro mně nejlepší. To jsou dvě odlišné věci.

      Jinak firma velikosti Apple nestojí na jednom Jobsovi, byť by byl sebegeniálnější. Žádný pád nevidím, telefony fungují pořád stejně dobře, firma produkuje měsíc od měsíce větší obrat i zisk, ipad 3 na obzoru, ultrabooky nedokáží cenově konkurovat Macbook Air, který tady je už pár let. Google se teprve na vlastní tablet chystá a ICS mi přijde jako první rozumný Android pro tablety, Chromebooky jsou taková podivná větev vývoje, zatím bez úspěchu.

      Byl by Nexus nebýt iPhone? Myslím že ne. Přinesl úplně nový styl ovládání, kapacitní display. Je mi fuk, jestli se kapacitní display používal už někdy nějak před tím, Apple technologii využil pro něco nového …

  • …kritizujeme jen to, že bojuje proti konkurenci žalobama…takže iOs může být jak chce dobrý, ale ve mě vzbuzuje nedůvěru už jen tímto postupem…děkuju nechci…

 • Maxim

  @Jozef Apple ze zaluje protoze momentalne na to ma prachy.Kdyby je chtel zalovat pozdeji, uz nebude z ceho platit praviky:-) Hlavne Apple porad zije z Jobse .. Za par let bude Apple tam,kde je ted Microsoft.A nepomuzou jim ani patentove spory.

 • Vlada

  Tady pomůže jen ozbrojená agrese proti Apple. Chcípající kobyla nejvíc kope.

 • ferinosk

  prave som si dal pantentovat nazov pridrbane jablko.tak bacha!

 • Fidirka

  Jen do nich! Nemají kopírovat!

  • Mario

   Buď neumíš číst, nebo ti to zrovna moc nemyslí…

 • mooney
 • Karel_B

  Je zábavné sledovat, jak uživatelé Androidu kvičí o nesmyslnosti Apple patentů. Přitom když je situace opačná – že někdo žaluje Apple – tak jsou diskuze plné toho, jak si Apple zaslouží prohrát, protože jsou to kopírovači a neumí už vymyslet nic vlastního.

  Chápu, že je Apple úspěšnější než vaše oblíbená firma, jejíž otevřený, svobodný, rozkvetlý systém používáte, ale to snad není důvod dělat ze sebe rudě vidící maniaky.