Apple podal další stížnost na HTC. Žádá o zákaz dovozu jeho smartphonů do USA

6

Apple podal v USA novou stížnost na HTC u Komise pro mezinárodní obchod (ITC), protože 29 telefonů taiwanského výrobce údajně porušuje patenty týkající se softwaru.

Mohla by se tak znovu opakovat situace z letošního roku, kdy HTC kvůli Applu odstranilo například známé dialogové okno s nabídkou, v jaké aplikaci se má určitá akce provést nebo co se má udělat s označeným odkazem. I přesto ale došlo kvůli celním kontrolám ke zpoždění dodávek smartphonů HTC One X a HTC EVO 4G LTE do USA.

Apple nyní našel několik dalších funkcí, které porušují stejný patent. Například po dlouhém kliknutí na odkaz v e-mailové zprávě v aplikaci Gmail nebo po kliknutí na telefonní číslo v internetovém prohlížeči dojde k zobrazení dialogového okna, které umožňuje uživateli vybrat, co chce s daným odkazem nebo telefonním číslem provést.

Některé z funkcí, které údajně porušují patent společnosti Apple

Tento spor může opět vést k zastavení dovozu smartphonů od HTC na americký trh, a to až do doby, než taiwanský výrobce problém vyřeší. HTC se ale odvolává na skutečnost, že jde jen o implementaci funkcí Googlu, které jsou běžnou součástí operačního systému Android.

Daný patent Applu údajně porušují následující zařízení: HTC One X, HTC One S, HTC One V, HTC Inspire 4G, HTC Vivid, HTC Status, HTC Sensation, HTC Sensation 4G, HTC Wildfire, HTC Wildfire S, HTC Hero, HTC Hero S, HTC EVO 4G LTE, HTC EVO 4G, HTC EVO V 4G, HTC EVO Design 4G, HTC EVO 3D, HTC Amaze 4G, HTC DROID Incredible 4G LTE, HTC myTouch 4G, HTC myTouch 4G Slide, HTC Merge, HTC Rezound, HTC Rhyme, HTC ThunderBolt, HTC Flyer, HTC Jetstream, HTC EVO View 4G a DROID Incredible 2.

zdroj: ap

6 KOMENTÁŘE

  1. Ať se jde Apple vysrat !!! Kdyby nebyl tak drahej a uměl posílat fotky přes BT tak by si ho lidi možná kupovaly :c)

  2. Tesi me, jak ted s vetsi penetraci Androidu na trhu jucha ohledne patentu mnohem vice lidi, nez tomu byvalo na rootu v zabomysich valkach s microsoftem. Vzdyt tohle je skoro stejne, jako by si nekdo patentoval doubleclick? 😮

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here