Apple iOS je mezi vývojáři populárnější než Android

3

Soupeření mezi operačními systémy Android a iOS neprobíhá jen v počtu prodaných zařízení, ale také v mnoha dalších oblastech. Jednou z oblastí je zájem vývojářů o vytváření aplikací pro daný operační systém. Tady se Androidu nedaří tak dobře, jako v prodeji nových smartphonů. Alespoň to tvrdí výsledky studie, které publikoval analytik Gene Munster ze společnosti Piper Jaffray.

Ze 100 dotazovaných vývojářů aplikací pro iOS se 55 zabývá také vývojem aplikací pro Android. To je sice nepatrně větší podíl ve srovnání s minulým rokem, ostatní údaje už ale fanoušky zeleného robota tolik nepotěší. 84 % vývojářů uvedlo, že je snazší vytvářet aplikace pro iOS než pro Android a pouze 5 % z nich preferuje operační systém od Googlu.

Další výhodou iOS je podle vývojářů mnohem větší budoucí ziskový potenciál. 64 % z nich věří, že v budoucnu vydělají více na operačním systému od Applu, jen 6 % vybralo Android a zbytek odmítl na tuto otázku odpovídat.

Podobně špatných výsledků dosáhl Android také v průzkumu, který provedla analytická společnost IDC. Důvodem byla tentorkát fragmentace operačního systému. Více informací najdete v našem článku zde.

zdroj: forbes via talk android

3 KOMENTÁŘE

  1. no tak jasne…to je znama vec – iOS ma vyssi ceny aplikaci nez android, kde je jich plno zadarmo a tudiz jim z iOS plynou vetsi zisky. 

  2. Sice preferujem Android platformu, ale výhodou iOS je aj fakt, že jednoduchšie odladiť aplikáciu, aby bežala na zopár zariadeniach,než na stovkách rôznych HW konfigurácií.

  3. Tak aplikace co jsem chtel jsem nasel a dosti uz koupil bud pro lepsi funkce a nebo jako podpora vyvojaru, to ze na iOS maji ziskovost mne nijak neoslovila pro zmenu OS. To co chci na mobilu mam a bezi 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here