Apple dosáhl malého vítězství: Samsung musí pozastavit prodej Galaxy Tabu 10.1 v Austrálii

2

Apple dosáhl prvního malého vítězství v patentové válce, kterou před nedávnem rozpoutal proti Samsungu. Podle vyjádření australského soudu totiž nesmí korejský výrobce až do skončení soudního sporu prodávat v zemi svůj nejnovější tablet Galaxy Tab 10.1.

Steven Burley, právník společnosti Apple, při soudu uvedl, že Samsung Galaxy Tab 10.1 porušuje 10 patentů společnosti Apple. Včetně „celkového dojmu z přístroje“ a technologie dotykového displeje.

Další vývoj bude záviset na vyjádření soudu, které by mohlo padnout už na konci srpna. Pokud vyhraje Samsung, bude prodej tabletů v Austrálii obnoven. V opačném případě nebude moct společnost Galaxy Tab 10.1 v zemi už nikdy prodávat. V případě úspěchu Applu by byla velmi pravděpodobná dohoda se Samsungem, který by musel například platit licenční poplatek za každý prodaný kus.

Spor mezi společnostmi začal v dubnu tohoto roku, kdy Apple žaloval Samsung v USA. Prohlašoval, že produkty řady Galaxy svým designem a technologiemi „otrocky“ napodobují iPad a iPhone.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab 10.1 P7510 poskytuje server Heureka.cz

zdroj: bloomberg

  • zavšivený zakomplexovaný apple ! ať se de vy*rat ! 🙂

  • Tomas

    Takže dokud se nevyjádří soud nesmí se výrobek prodávat. Ale pokud soud rozhodne, že je Samsung nevinný tak mu ty ušlé zisky nikdo nevrátí heh?