[Aktualizace] Aplikace NaVlak bohužel nejspíše končí

5

navlak ico

[Aktualizace]

Nedávno jsme vás informovali o končící aplikace NaVlak. Důvod, který autor uvedl, tedy já, byl ale mylný. Omlouvám se tedy společnosti Chaps i našim čtenářům a důvod proč NaVlak končí, uvedu na pravou míru.

Společnost SŽDC začala požadovat za využívání jejich API peníze, které jsou pro vývojáře circlegate jednoduše moc velké a tak toto financování nebylo reálné. Po této události se vložila do hry firma Chaps a vývojáři z cicrlegate se dotazovali zda by bylo reálné, aby si aplikaci NaVlak vzali pod sebe. Chaps vyšel vývojářům vstříc a nabídl jim pomocnou ruku, jenže prozatím nedošlo k dohodě se SŽDC. Chaps je tak v tomto naprosto nevině a naopak projevil snahu o zachování oblíbené aplikace NaVlak.

[Původně]

Aplikace, která zprostředkovávala veškeré odjezdové vlakové tabule, se nejspíše nevrátí na Google Play.

Aplikace před nějakou dobou najednou zmizela a vysvětlení nikde. Na stránkách vývojářů cicrlegate je pak napsaný důvod v podobě problému s licencí. My jsme se trochu poptali a zjistili, že situace je natolik špatná, že nejspíše nedojde k obnovení aplikace.

Společnost Chaps (Softwarová řešení pro osobní dopravu) přišla s podobným nápadem a spojila své síly s SŽDC ( Správa železniční dopravní služby). Tím odebralo SŽDC studiu circlegate licenci na používání jejich dat k aplikaci NaVlak.

Aplikace od společnosti Chaps nedosahovala takových kvalit, jakou měla aplikace NaVlak a tak chtěla vzít aplikaci pod svá křídla. Bohužel to již neplatí a tak nevypadá v dohledné době, že by se něco změnilo na faktu, že aplikace již nebude k dostání. Situaci okomentoval vývojář Ing. Jan Blažek ,,Samozřejmě nás to mrzí, sami NaVlak stále aktivně používáme, nicméně nic s tím momentálně nenaděláme.“

 

 

5 KOMENTÁŘE

 1. To je hnus velebnosti! Zabít takovou kvalitní aplikaci, jako je NaVlak, to přece jim nemůžeme jen tak dovolit… Já bych se vzbouřil!

 2. Je to škoda. Ale dokud ta aplikace nebude ze strany SŽDC zablokovaná tak se bude používat dál. APK se dá najít na ulož.to.

 3. Tohle mi dnes přišlo jako odpověď na dotaz, zdali bude náhrada za tuto aplikaci

  Dobrý den.

  Data o odjezdech vlaků, tj. poklady pro naše
  informační tabule, nám za finanční úhradu poskytuje Správa železniční dopravní
  cesty, státní organizace (http://www.szdc.cz/) na základě
  smlouvy.

  Nijak neovlivňujeme (ani nemůžeme) přístup jiných subjektů k
  uvedeným datům. Redaktor webu AndroidMarket má tedy mylné informace a se
  stažením aplikace naší partnerské firmy Circlegate nemáme nic
  společného.

  S přáním pěkného dne
  za tým CHAPS
  spol. s r.o.
  Bohumír Bednařík
  (idos@chaps.cz)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here