Kromě toho, že nedávným odchodem Andyho Rubina z pozice ředitele mobilní divize v Googlu, ztratil Android svého duchovního otce, tak se také, alespoň z pohledu některých novinářů, dostal blíže k případnému spojení s Chrome OS. Novým ředitelem se totiž stal Sundar Pichai, který nejenže do té doby šéfoval Chrome OS, ale který své místo si dokonce ponechal a dnes je tak šéfem jak mobilní divize, tedy Androidu, tak i Chrome OS zároveň.
Spojení obou systémů do jednoho se ovšem ani tak nedočkáme. Alespoň můžeme-li tedy věřit slovům výkonného ředitele Googlu, Erica Schmidta, který na své cestě v Indii integraci jednoho systému do druhého kategoricky odmítl s tím, že se spíše dočkáme lepší spolupráce a sdílení jednotlivých služeb mezi systémy.
Namísto úplného zrušení jednoho z nich, ke kterému kdyby došlo, tak by to nejspíše odnesl Chrome OS, tak na blímžící se Google I/O nejspíše uvidíme například Google Now pro Chrome OS a další projekty přenášející funkce z jednoho systému do druhého.
Nakonec bych snad jen podotkl, že jde o krok nanejvýše rozumný. I přes relativní komerční neúspěch Chrome OS jsem totiž přesvědčen, že jde o zajímavý systém, který může být ideální na pracovní, cestovní netbook. Tedy tam, kde by Android jen zabíjel produktivitu a dospělý operační systém jako Windows 8 zas nabízel až zbytečně moc možností.
Spojení by navíc nedávalo příliš smysl z technologického hlediska. I přestože jsou totiž oba systémy postaveny na linuxovém jádře, tak aplikace mají úplně jinak postavené. Na Androidu jde o fullscreenové a na dotekové ovládání upravené, javové aplikace. Na Chrome OS pak o v html5 / CSS3 / Google’s Native Client (NaCl) napsané aplikace určené pro klasickou myš a internetový prohlížeč.
Zdroj: apolice
Supr článek a chci říct že na google play je nová hra shadows lands která byla jenom na iOS