Android Market bude bezpečnějším místem, tvrdí Hiroshi Lockheimer

2

Android Market hlídá nová funkce, nese název „Bouncer“ a jejím úkolem je hlavně kontrola nově přidaných aplikací.

Bouncer provede řadu analýz nových aplikací a stejně tak účtu, ze kterého byla aplikace přidána. Funkce ihned zjišťuje přítomnost škodlivého kódu v aplikaci. Analyzovat se budou všechny účty, aplikace a dokonce i aktualizace, uvedl Hiroshi Lockheimer. Google tak chce ochránit uživatele a zvýšit bezpečnost svého Android Marketu.

Stahování malware dlouhodobě klesají, data společnosti ukazují, že v porovnání prvního a druhého půlroku kleslo nevědomé stahování malware z Android Marketu o 40%, ale i tak to není pro Google uspokojivý výsledek a věřím, že ani pro uživatele.

Android platforma využívá techniku „sandbox“, zjednodušeně se dá říct, že je to virtuální stěna, zabraňující komunikaci mezi aplikacemi obsahující škodlivý kód. Taková aplikace by pak mohla napadnout jinou aplikaci za účelem získání dat.

Důležité je také správně nastavit oprávnění aplikace, mnoho uživatelů nevěnuje pozornost tomuto kroku a pak se stává, že aplikace odesílají prémiové SMS zprávy a přitom, díky nastavení oprávnění by se tak nestalo. Je důležité zvážit, zda aplikace opravdu potřebuje ke správné funkčnosti takové oprávnění jako zahájení hovoru nebo poslání SMS zprávy atd.

Operační systém Android má jednu vynikající vlastnost, pokud váš telefon napadne škodlivý kód v aplikaci, lze ji jednoduše odinstalovat a s tím se odstraní i všechny její soubory, nehrozí, aby nějaký „skrytý“ či částečně smazaný soubor ovlivňoval funkčnost vašeho operačního systému.

Google slibuje, že na bezpečnosti Android Marketu bude pracovat i nadále a zvyšovat tak bezpečnost uživatelů.

Zdroj: googlemobile.blogspot.com

 

 

 

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here