Android domovské obrazovky od Cupcake k ICS

3

Android je po našem boku již více než 3 roky a za jeho působení se značně změnil a uživatelsky zpříjemnil. Což můžeme vidět na níže zobrazených popisech a obrázcích.

 • Android 1.5 Cupcake
 • Android 1.6 Donut
 • Android 2.1 Eclair
 • Android 2.2 Froyo
 • Android 2.3 Gingerbread
 • Android 3.0 Honeycomb
 • Android 4.0 Ice Cream Sandwich
 • Android 5.0 Jelly Bean?

Android 1.5 Cupcake (košíček)

Cupcake byl první krokem, který to vše začal. V té době zrovna Google nabyl mobilní operační systém Android.

Zatímco Android 1.0 byl představen na G1. Cupcake byl první Androidem, který měl věci, které známe z telefonů nyní. Dokonce byl obohacen o funkce virtuální klávesnice.

Android 1.6 Donut (kobliha)

Android verze 1.6 byl po grafické stránce totožný jako verze minulá (1.5), po grafické stránce se nová verze lišila pouze ve světlejší notifikační liště. Avšak tato verze sebou přinesla řadu vylepšení, jako například podporu CDMA sítí, převod textu na řeč, vylepšený Android Market a také lepší vyhledávání.

Android 2.1 Eclair (piškotek)

Eclair byl prvním vizuálně upraveným systémem od akvizice Googlu. Byly představeny živé tapety, nové ikony, a celý android začal vypadat daleko lépe. Byly přidány tečky, které indikovaly plochy a také bylo upraveno menu.

Android 2.2 Froyo (mražený jogurt)

Tento systém přinesl rychlé spouštění vytáčení a také internetu v docku telefonu. Dále byla především vylepšena rychlost systému a uživatelský komfort.

Android 2.3 Gingerbread (perník)

Gingerbread byl verzí androida, který prošel velkými vizuálními změnami, především notifikační lišta prošla obrovskou změnou. Schéma tohoto systému bylo změněno do černo-zeleného vizuálního styl. Gingerbread prošel více změnami, jeho klávesnice a také aplikace od Google.

Android 3.0 Honeycomb (plástev medu)

Honeycomb byla verze především určená pro tablety, a do telefonů se nikdy nedostala ani nikdy nedostane. Tento systém nebyl ani uveřejněn jako „open source“ pro vývojáře a počáteční verze měla spousty chyb, které následně upravily aktualizace.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich 

Ice Cream Sandwichje nejnovějším systémem Google a nyní je možné jej mít pouze v telefonu Galaxy Nexus a Nexus S. Avšak se tento systém v nejbližší době dostane do telefonů Samsung a HTC poté i dalších telefonů.

Výhody tohoto systému jsou především v sjednocení verzí pro telefony a tablety. Více si můžete přečíst v našem speciálním článku Ice Cream Sandwich.

Android 5.0 Jelly Beans

A co bude dál? Google by měl představit do léta nový systém, který bude mít pravděpodobně název „Jelly Beans“. Těšíte se?

Zdroj: vlastní práce na základě androidpolice.com

 • Oook

  No konečně. Teď pro mě delší dobu byla nedostupná mobilní verze vašich stránek asi to bylo úpravami, protože se tu objevily změny. Přemýšleli jste o vlastní aplikaci? Stačilo by náhled mobilní verze plus přistup do diskuse. Díky za odpověď a držím palce vaší dobré práci

  • To jsme moc rádi, děkujeme, a do budoucna popřemýšlíme …

  • To jsme moc rádi, děkujeme, a do budoucna popřemýšlíme …