Android byl v roce 2012 na celých 68 % prodaných zařízení

0

android-chart-up-300

O tom, že tržní podíl chytrých telefonů s Androidem rostl i v roce 2012 asi nikdo, kdo situaci alespoň trochu sleduje, nepochyboval. Až do samotného konce roku bylo ale otázkou, zda se růst náhodou nezačíná pomalu zpomalovat a zda se třeba nezastaví u, i již tak vysokých, 50 %.

Podle analytické společnosti Strategy Analytics se tak ale ani vzdáleně nestalo, ba právě naopak. Podle jejích informací připadlo na androidí zařízení celých 68.4 % všech chytrých telefonů prodaných v roce 2012. Samotné poslední čtvrtletí pak bylo dokonce ještě úspěšnější, Android na něm uhájil dokonce něco málo přes 70 %.

Přitom ještě rok zpátky byl Android na „pouhých“ 48.7 % prodaných zařízení za rok, respektive 51.3 % za poslední čtvrtletí.

Na těchto číslech se samozřejmě nemalou měrou podepsala Čína, kde je Android odhadem na více než 90 % zařízení a do které, znovu dle hrubých odhadů, putují celá třetina celosvětové produkce telefonů s Androidem. I tak jde ale o malé vítězství i pro nás, v Evropě.

Ani samotná Čína by totiž nezvládla vytáhnout podíl takto vysoko, kdyby u nás, případně v Americe, nějak výrazně klesl. Takže i když na základě této zprávy nemůžeme tvrdit, že se podíl Androidu zvedl nějak výrazně i u nás, tak jde bezesporu o jasné potvrzení toho, že se přinejmenším nezmenšil.

A i to se vzhledem k silné konkurenci na poli operačních systémů pro chytré telefony počítá!

Zdroj: andoridandme

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here