Android 4.4 KitKat: jaké nové funkce můžeme očekávat?

1

android-kitkat

Představení Androidu 4.4 KitKat je s největší pravděpodobností už za dveřmi. Na internet tentokrát unikly informace z interních dokumentů, které Google posílá jednotlivým výrobcům zařízení s Androidem. My se tedy můžeme v předstihu podívat na nové funkce v Androidu 4.4 KitKat, především na změny tzv. pod pokličkou, kterých bychom si na první pohled ani nevšimli, ale přesto nám mohou výrazně usnadnit život.

Fragmentace

Fragmentace je podle mnohých odborníků jedním z největších problémů operačního systému Android. KitKat by měl být určen i pro nejlevnější smartphony či tablety, které jsou vybaveny 512MB RAM. Google se totiž rozhodl u nové verze Androidu celkově optimalizovat využití paměti a navíc chce pomoct vývojářům s tvorbou aplikací efektivně využívajících operační paměť. Zda změny přinesou své ovoce bude záležet především na výrobcích zařízení a jejich ochotě ve vydávání aktualizací.

Chytré hodinky

V posledních měsících se doslova roztrhl pytel s chytrými hodinkami od nejrůznějších výrobců. Svého zástupce v tomto segmentu trhu údajně chystá samotný Google. Android 4.4 KitKat by možná právě z toho důvodu měl nabídnout několik novinek určených především pro chytré hodinky. Dokument konkrétně uvádí nativní podporu tří dalších senzorů: detektoru chůze, počítadla kroků a geomagnetického rotačního vektorového senzoru.

NFC

V oblasti NFC přinese Android 4.4 KitKat jedno vylepšení, které by mohlo pomoct s větším rozšířením této bezdrátové technologie. Řeč je o možnosti emulace nejrůznějších fyzických karet, jako například platebních, věrnostních, zaměstnaneckých apod. Otázkou zůstává rozšíření a bezpečnost této nové funkce.

Infraport

V současné době je na trhu několik smartphonů a tabletů s infračerveným portem pro dálkové ovládání televize. Kvůli chybějící nativní podpoře této funkce v Androidu ale musí každý výrobce zařízení vyvíjet své vlastní řešení pro využívání infraportu, což samozřejmě stěžuje práci vývojářům třetích stran. Android 4.4 KitKat by však měl být konečně přinést nativní podporu infraportu pro ovládání televize.

Bluetooth

V Androidu 4.4 KitKat bychom se měli také dočkat podpory několika nových Bluetooth profilů (Bluetooth HID over GATT a Bluetooth Message Access Profile), které usnadní připojení dalších zařízení, jako například herních ovladačů, klávesnic nebo zábavních systémů v autech.

zdroj: Jessicalessin via XDA Developers

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here