Android 4.0 Ice Cream Sandwich získal cenu za nejlepší User Experience roku 2012

7

Snahy Googlu o vylepšení uživatelského požitku z Androida započaté Honeycombem a následně výrazně zesílené v Ice Cream Sandwichi se tento týden konečně vyplatily. Androidu se totiž konečně podařilo ukázat, že nejde jen o neovladatelný systém pro geeky, ale že dokáže v uživatelské přístupnosti soupeřit i s konkurencí v podobě iOS či WP7.

A neudělal to nijak jinak, než rovnou výhrou zlatého ocenění (které není paradoxně nejvyšší (v podstatě 2. místo)) v kategorii nejlepšího uživatelského požitku prestižní soutěže Parsons‘ 2012 User Experience Awards, která každoročně oceňuje, z hlediska uživatelského požitku, nejlépe postavené produkty.

Největší podíl na výhře má zřejmě vedoucí UX týmu Androida 4.0, Matias Duarte, známý hlavně díky návrhu dnes již bohužel pohřbeného, leč z hlediska UX mnohými odborníky do nebes vychvalovaného, WebOS.

Googlu tedy gratulujeme a doufáme, že si této výhry všimne a do další verze Jelly Bean si pro nás připraví další zlepšení UX. Ačkoliv byl totiž skok mezi Gingerbreadem a ICS v tomto ohledu opravdu veliký, tak stále není vše úplně ideální.

zdroj: userexperianceawards

  • nesouhlasim, po zkusenosti s iOS (kde jsem si pripadal prilis svazany i pres jailbreak a chtel jsem nativni aplikace google kvuli gapps) mam ICS na SGN (Galaxy Nexus – takze vanilla system) a je to naprosto otresne!!!! A 3rd party aplikace taktez!!! Az budu mit cas, tak to klidne zbognu i se screenshotama.

  • To je nejaky joke? Po updatu na ICS mam vyssi tlak a obcas se i desem budim ze spani. Jo a na telefon se snazim skoro vubec nesahat!