Android 3.2 Honeycomb – podpora pro Qualcomm procesory a 7′ displeje

4

Android 3.0 Honeycomb Easter Egg

Když s oznámením Huawei MediaPadu přišla informace o Androidu 3.2 Honeycomb, nevěděli jsme přesně, jaké novinky nás čekají. Naštěstí pro nás vyzpovídali redaktoři serveru This Is My Next Google a zjistili to.

S Androidem 3.2 se konečně dočkáme nativní podpory pro 7′ displeje s rozlišením 1024 x 600, jejíhž prozatimní absence brání například aktualizaci na Honeycomb tabletu HTC Flyer nebo zahájení prodeje Aceru Iconie A100.

Kromě toho přibude podpora pro procesory Snapdragon od Qualcommu a možná i pro x86 Oak Trail od Intelu. S tím se pojí otázka, jak si s tím poradí nynější tabletové hry optimalizované výhradně pro Tegra 2 procesory od NVidie. Pomineme-li důkladnou optimalizaci, zůstává tu pořád relativně vysoký hrubý výkon grafického čipu, který například takový HTC Flyer prostě a jednoduše nebude moci nabídnout. Vypadá to tak, že spolu s příjemnými novinkami přinese Android 3.2 i negativa související s hardwarovou fragmentací, která se prozatím tabletům vyhýbala.

S podporou nových procesorů bude také souviset větší důraz na hardwarovou akceleraci celého prostředí, který by měl zajistit plynulejší zážitek z ovládání a alespoň trochu snížit spotřebu baterie.

Nakonec nebudou chybět ani klasická drobná vylepšení jako přepracované widgety a aktualizované aplikace Movie Studio, Movies a Music.

 

Zdroj: This Is My Next

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here