Android 2.3 Gingerbread oficiálně uveden

8

Po dlouhém čekání společnost Google oficiálně představila nástupce Android 2.2 Froyo. Přichází doposud nejrychlejší Android 2.3 Gingerbread.

Zvýšení rychlosti Google docílil řadou oprav a uprav. Mezi hlavní novinky patří podpora technologie NFC, jednodušší a rychlejší grafické rozhraní, vylepšená softwarová klávesnice, výběr textu a práce se schránkou pomocí jednoho dotyku, vylepšená správa napájení,  internetová telefonie, podpora gyroskopu.

Oficiálním video k Android 2.3 Gingerbread

Nové uživatelské vlastnosti

Jednodušší a rychlejší grafické rozhraní

Uživatelské rozhraní je nedůležitější v rámci celého systému, nemůžeme v tomto směru očekávat příliš radikální změny. Google zjednodušením vizuálních kontrastů barev  šédé a zelené proti podkladové černé oživil barevnost displeje. Graficky se sjednotila notifikační lišta, menu, ikonky a další ovladací prvky.

Android 2.3 Android 2.3

Rychlejší a intuitivnější psáni textu

V nové verzi Androida je ukryta přepracovaná a optimalizovaná softwarová klávesnice pro rychlejší psaní textu a jeho následnou editaci. Klávesy byly graficky upraveny tak, aby i při rychlejším psaní bylo vidět, které tlačítko se přesně stiskne. Dále byl vylepšen slovník, který je nyní živější a lépe čitelnější. Slovník si nyní pamatuje také slova, která již byla napsána a nabídne je při dalším psaní zpráv.  Byla přidána podpora  pro psaní čísel pomocí funkce Shift, tak jak ji známe na klasické klávesnici u PC. Novinkou je výběr textu pomocí kurzorů, kdy pouze zaznačíte text od a do, máte možnost jej kopirovat (jedním kliknutím na vyznačenou oblast) či dále upravovat.

Android 2.3

Vylepšená správa spotřeby

Systém Android 2.3 se  ujímá aktivní role při řízení spotřeby aplikací. Již se Vám nestane, že máte na pozadí spuštěnou aplikaci a ta Vám kompletně vybije baterii. Systém díky vylepšenému algoritmu bude efektivně uspávat případně zavírat aplikace v pozadí podle nároku na spotřebu energie.

Android 2.3 Android 2.3

Vylepšená kontrola nad aplikacemi

V menu na hlavní obrazovce přibyla položka správce aplikací, přes kterou se dostane do stejnojmenné aplikace. V aktuálním okně Vám aplikace poskytné veškeré infromace o běžící aplikaci ( velikost v paměti a délku provozu), bude jen na Vás jeslti ji zavřete či ponecháte běžet na pozadí.

Nový způsob komunikace a organizace

Jako novinku přináší Gingerbread podporu SIP protokolu, dále podporu NFC – Near Field Communications (bezdrátová zabezpečená technologie např. pro elektronické platby mobilem). Nová verze přináší také nový společný download manažer pro prohlížeč, email a aplikace třetích stran. V aplikaci obsluhy fotoaparátu přibyla možnost přepínání mezi přední a zadní kamerou. Pro hráče přináší nová verze vylepšený výkon, zkrácení prodlev v aplikacích, rychlejší přenos vstupních informací z displeje nebo klávesnice, nové grafické ovladače, které zvyšují výkon 3D zobrazení.

8 KOMENTÁŘE

  1. Momentálně je známo jen datum uvedení na Nexus S a to je datem prodeje v Usa 16.12.2010 v UK pak 20.12.2010. Pro další zařízení se uvidí, kdy update dorazí podle selského rozumu nejdříve dorazí pro Nexus One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here