Americká verze Samsungu Galaxy S III nebude mít čtyřjádrový procesor

0

Samsung Galaxy S III se pravděpodobně stane dalším zařízením, které se na americkém trhu prodává s jiným procesorem, než v ostatních světových zemích. Důvodem je znovu LTE.

Nedávno představené Galaxy S III využívá čtyřjádrový procesor platformy Exynos 4, která nepatří k nejmladším a při jejím vývoji proto nebylo počítáno s integrací LTE čipu. V USA bude Samsung prodávat Galaxy S III s podporou LTE a proto se korejský výrobce bude muset rozhodnout pro jednu z následujících variant:

Přidat do telefonu externí LTE čip, který sice umožní použít stejný procesor Exynos, ale zvýší hmotnost i velikost smartphonu a naopak výrazně sníží výdrž baterie. Druhou a zároveň pravděpodobnější možností je použití jiného procesoru, který umožňuje integraci LTE čipu, například Snapdragon S4 nebo zbrusu nové dvoujádro na platformě Exynos 5. Ve svém tiskovém prohlášení dokonce Samsung uvádí, že regionální verze Galaxy S III „mohou“ využívat alternativy ke čtyřjádrovým procesorům.

Samsung Galaxy S III lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pro podobný krok se nedávno muselo rozhodnout také HTC, jehož vlajková loď vybavená čtyřjádrovou Tegrou 3 se v USA prodává pod názvem One XL s dvoujádrem Snapdragon S4. Důvodem je, že NVIDIA zatím stále nepředstavila Tegru 3 s podporou LTE,

zdroj: ap