Americká armáda spustila vlastní obchod s aplikacemi pro Android a iOS

3

Americká armáda spustila prototyp (tj. testovací verzi) vlastního obchodu s aplikace pro operační systémy Android a iOS. The Army Software Marketplace nabízí v současné době více než dvacet různých aplikací pro trénink a vzdělávání vojáků.

Nejoblíbenější je aplikace s názvem Soldier View, která umožňuje zobrazit na topografických mapách aktuální informace z dané oblasti. V obchodě nalezneme také aplikace, které poskytují návod, jak se chovat v mimořádných situacích nebo jak najít v přírodě zdroj vody. Uživatelské rozhraní The Army Software Marketplace se téměř neliší od běžného Google Play Store. U každé aplikace je k dipozici detailní popis se screenshoty, jedním z mála rozdílů je chybějící možnost hodnocení a psaní komentářů.

Vydání vlastního obchodu s aplikacemi je krokem, kterým chce americká armáda zrychlit proces rozšiřování užitečných aplikací mezi vojáky. Už delší dobu armáda prosazuje telefony s Androidem, které jsou po speciální úpravě mnohem bezpečnější a méně náchylné k případným kybernetickým útokům.

zdroj: ac, army.mil

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here