Amazon údajně chystá chytrý telefon

2

Společnost Amazon je známa především svým obchodem a úspěchem se čtečkami. Avšak objevují se spekulace, že se pokusí prorazit na poli chytrých telefonů. Ambice má skutečně vysoké, hodlá konkurovat i takovým výrobců, jako je Apple či Samsung.

Pokud chce Amazon vážně konkurovat takovým lídrům, bude jeho zařízení zcela jistě pro náročnější uživatele a tomu bude odpovídat i cena.  Mnoho podrobností není známých, přesto server Bloomberg několik málo informací zjistil. Podle všeho Amazon uzavřel spoluprací s Foxconnem, ten by zařízení měl vyrábět. Telefon bude prý představen již koncem letošního roku. Všechny tyto informace pochází z anonymních zdrojů, uvedl Bloomberg.

Tento tah by zcela jistě pomohl Amazonu v jeho obchodní strategii. Mohl by prodat ještě více multimediálního obsahu, na kterém je jeho byznys založen. Avšak v současné době musí nakoupit licence na patenty, aby se ubránil konkurenčním soudním sporům. Jde zejména o patenty bezdrátových technologií, se kterými měl nedávno problém i Nexus 7.

Zdroj: GSM Arena, Bloomberg

  • Perfectjanko

    predposledna veta, je tam chyba..

    • Ach ano, nějak mi uteklo písmenko, díky za upozornění.