Amazon představil tablet Kindle Fire bude stát $200

2

Přesně podle předpokladů dnes Amazon představil novou čtečku, nebo spíše tablet, Kindle Fire. Půjde o tablet se 7“ IPS displejem krytým odolným sklem Gorilla glass, blíže nespecifikovaným dvoujádrovým procesorem a operačním systémem postaveným na Androidu 2.3 Gingerbread.

Nemusíte se však bát, na nehezké telefonní prostředí od Googlu vůbec nenarazíte, všude v systému bude totiž grafická typicky žlutočerná nadstavba od amazonu. Daná nadstavba v sobě bude samozřejmě také obsahovat klientské aplikace pro Amazon Cloud music, čtení Kindle knížek a přístup k online seriálům  filmům (Instant Video). Naopak zapomenout můžete na Andriod market, aplikace do tabletu dostanete pouze skrze Amazon Appstore.

Tablet bude vybaven pouze WiFi a nebude tak obsahovat 3G modul, chybět bude i kamera a mikrofon. Váha bude 413 gramů. Naopak velmi příznivá bude cena, v době uvedení, tedy 15. listopadu, se bude prodávat za velmi příjemných $200 (cca 3600 kč) a to prosím s Amazon Prime (přístup k Amazon Instant video, poštovné zdarma atd.) na jeden rok (v ceně $79) zdarma.

Jestli se tablet dostane oficiálně i do České republiky zatím není známo, prozatím odpadá i možnost jeho objednání z USA, amazon totiž omezil odesílání pouze na USA.

Kromě toho byla představena i nová generace ne-androidích čteček Amazon Kindle. Ty se budou prodávat ve třech verzích, Kindle Touch s IR dotykovým displejem a pouze WiFi modulem za $99 (1800 kč), Touch 3G za $149 (2700 kč) a v poslední řadě nejlevnější Kindle bez dotykové displeje a taktéž pouze s WiFi modulem za $79 (1400 kč).

 

Zdroj: engadget via svetandroida & zive