Amazon možná představí další generaci tabletu Kindle Fire na konci července

1

Zatímco my netrpělivě čekáme na představení prvního Nexus tabletu s Androidem 4.1 Jelly Bean, americký Amazon pracuje na dalším superlevném tabletu.

Spekulace o druhé generaci tabletu Kindle Fire se na internetu objevují už několik měsíců. Podle posledních informací by měl být vylepšený Kindle Fire slavnostně představen 31. července. Mezi novinky by měl patřit sedmipalcový displej s větším rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů, přední nebo zadní kamera a hardwarová tlačítka pro ovládání hlasitosti. Spekuluje se také o novější verzi operačního systému. Současný Kindle Fire má Android 2.3 Gingerbread, jehož uživatelské rozhraní ale bylo zcela upraveno pro snazší používání služeb od Amazonu. Je docela pravděpodobné, že nová verze tabletu bude mít Ice Cream Sandwich nebo dokonce Jelly Bean.

Do prodeje by se potom Amazon Kindle Fire 2 měl dostat během třetího čtvrtletí letošního roku. Záhadou zatím zůstává cena, která byla u předchozí verze hlavní prodejní zbraní. Původní Kindle Fire stál zpočátku 199 dolarů a před několika týdny byla cena dokonce snížena na 149 dolarů.  Za 199 dolarů se ale nejspíš bude prodávat také Nexus tablet, který má navíc lepší výbavu a čistou verzi Androidu 4.1 Jelly Bean.

zdroj: cnet

  • Djelinek

    Na Amazonu je Kindle Fire pořád za 199$. Kde ho mají za 149$?