Amazon letos představí 10palcový tablet a nástupce Kindle Fire

0

Amazon letos rozšíří svou nabídku zařízení s Androidem o další dva tablety. První novinkou by měl být nástupce oblíbeného sedmipalcového tabletu Kindle Fire.

Amazon se dále zaměří na tablet s větší uhlopříčkou displeje. Podle nejnovějších informací americká společnost zastavila vývoj modelu s 8,9″ displejem a místo toho se zaměřuje na 10,1″ model s kódovým označením Hollywood. Vyplývá to ze zakázek, které Amazon zadal společnostem Quanta Computer a Foxconn Electronics. Obě novinky by měly být představeny ve druhé polovině roku 2012.

V současné době Amazon prodává tablet Kindle Fire, který společnost představila na konci září 2011. Za cenu 199 dolarů získá zákazník zařízení se sedmipalcovým displejem, dvoujádrovým procesorem a zcela upraveným Androidem 2.3 Gingerbread. Na každém prodaném tabletu prodělá Amazon několik desítek dolarů, které by se mu ale měly vrátit nákupem aplikací, hudby, elektronických knih a dalšího obsahu. V posledním čtvrtletí minulého roku byly prodány téměř 4 miliony tabletů Amazon Kindle Fire, díky čemuž má americká společnost 14% podíl na trhu s tablety.

Amazon Kindle Fire

zdroj: dt 
via pha