[1/2] 40 nejlépe vypadajících Androidích aplikací a jejich ikonek podle Appstorm

14

Po dlouhých šesti nedělých s zápiskami iPhonisty přecházejícího na Android tady máme zase jednou něco nového, a sice seznam 19 nejhezčích aplikací a jejich ikon podle serveru Appstorm. Hry jsou z výběru logicky vyloučené, protože ty by klidně zabraly celý vlastní článek. Doufám, že se s výběrem alespoň trochu ztotožníte a pokud v něm náhodou nenajdete svého favorita, tak nám určitě dejte vědět do komentářů.

Androidify

Androidify pravděpodobně všichni znáte, a pokud náhodou ne, pak vězte, že přicházíte o jednu z nejlepších aplikací na tvoření vlastního avatara!

Calorific

Patříte mezi lidi hlídající si vlastní váhu a každou snědenou kalorii? Pak by se Vám mohla líbit následující aplikace.

Camera360

Nalíbí se Vám nativní aplikace na fotografování? Ocenili byste více filtrů a další pokročilejší možnosti? Pak zkuste Cameru360.

Color Blindness Test

Online testů na barvoslepost najdete na internetu spousty, ale v offline mobilní aplikaci? To už je jiná, takže neváhejte a stahujte. (Vím, že občas zním jako Horst Fuchs)

DoubleTwist Player

DoubleTwist Player je další z řady alternativních hudebních přehrávačů. Kromě toho, že je dle mého názoru hezčí než ten původní, tak také podporuje

Epicurious

Přemýšlíte co uvařit a současně si chcete procvičit angličtinu? Pak by se Vám mohla hodit následující androidí aplikace stejnojmeného internetového portalu.

Episodes

Je jen málo aplikací s takto výmluvnou ikonou a názvem, ale pokud to náhodou netušíte, tak vězte, že episodes je opravdu aplikace zabírající se zahraničními seriály. Najdete zde vše od informací kdy vyjde nový díl TBBT, přes uživatelská hodnocení až zajímavosti ze zákulisí.

FlightBoard

Často létáte do ciziny? Pak by se Vám mohla hodit následující aplikace obsahující databázi přes 4000 letišť 1400 různých aerolinek a jejich spojů. Nechybí ani sledování letů v reálném čase a optimalizované GUI pro tablety.

GasBuddy

Tuto aplikaci bohužel my z České republiky nemáme jak využít, obsahuje totiž pouze ceny benzínu ve Spojených státech a Kanadě. Na druhou stranu, pokud chce vidět hezký, ale funkční design, tak rozhodně stahujte.

Glympse

Bohužel jen další klon Google Lutitude dovolující sdílet Vaší polohu. Na druhou stranu s pár zajímavými funkcemi navíc a hezkým, leč přehledným grafickým prostředím.

 

Go Launcher Ex

Go Launcher Ex je jeden z nejpopulárnějších a hlavně nejlépe skinovatelných launcherů na Android marketu.

Go SMS

Jeden z nejpopulárnějších alternativních SMS/MMS klientů na Android marketu, jehož velkou výhodou je, stejně jako u launcheru, snadná skinovatelnost.

 

Google Mapsgoogle maps

Androidí klient populárních internetových map od Googlu.

Graphic.ly Comics

Máte rádi komiksy? Pak by se Vám mohla líbit následující aplikace obsahující jejich poměrně velkou sbírku. Najdete tu jak placené, tak i neplacené tituly a to v poměrně příjemném uživatelském prostředí, které trochu připomíná nový market.

Grooveshark

Androidí klient pro populární streamovací hudební server. Bohužel přístupný jen pro platící uživatele.

HotelPal

Potřebujete sehnat hotel zahraničí a zrovna nemáte po ruce počítač ani notebook? Pak by se Vám mohla hodit následující aplikace. Ta kromě poměrně velké databáze hotelů, jejich fotek a cen za noc umožňuje u některých provozovatelů i dálkové zamluvení pokoje.

Kobo eBooks

Graficky povedená čtečka elektronických knížek od nakladatelství Kobo.

LiveShare

Poměrně jednoduchá aplikace na prohlížení a hlavně sdílení fotografií postavená na stejném základu jako ze základu přítomná Galerie 3D.

Mint

Jednoduchá aplikace na zprávu a hlídaní rozpočtu s příjemným grafickým prostředím a synchronizací dat do internetového klienta.

Zdroj: Appstorm

 • tomas

  tak jsem si chtěl nainstalovat Mint.com a on mi ho android market nenadje, když si ho najdu na appbrainu a přečtu QR kod, tak mi ho taky nenajde … kde je chyba? že by google reguloval i to, co si v různejch částech světa může člověk stáhnout?

  • Cleric

   Není to hold určeno pro naši lokalitu. Zkus použít toto https://market.android.com/details?id=ch.racic.android.marketenabler&feature=search_result
   Změníš tím operátora a budeš moci stahovat aplikace, které nejsou určeny pro ČR
   Ale je k tomu potřeba ROOT práva.

  • Psenda

   Do marketu na stazeni vede nazve odstavce s programem. Ja v marketu u mintu mam „neni kompatibilni“ a tak mi ho ani market v telefonu nenajde/nezobrazi

   • Cleric

    Tak to je samozřejmě jiná, tady nepomůže ani program na který odkazuji výše.

   • Petr Houška

    Ještě teď jsem to testoval a Mint odkazuje na Mint na AMku.

 • zooomek

  Zkusil jsem Graphic.ly Comics, ve 1/4 hodině 4x spadlo, šlo to z founu pryč.:)

  • Chloe Sullivan

   Na komixy/komiksy bych doporučil ComicRack. Je to perfektní čtečka, ale komiksy si musíš sehnat zvlášť (třeba v cbz, cbr formátech – asi umí aji jiný).

 • tommy

  kdo chce aplikaci na benzínky i pro ČR, at zkusí pumpdroid 🙂

 • Umy

  Vim, ze nebudu psat k veci, ale nevim kde jinde to zistit
  Mohl by mi nekdo rict co je to za ikonku ten maly android co vypada jak brouk 🙂 v stavove liste? z jakej aplikace to je?
  Pro nazornu ukazku ktery myslim je to ten co je v aplikacich napr. Episodes, Kobo eBooks, FlightBoard.
  Vidim to na kazdom skoro 3 obrazku kdyz hledam neake aplikace a celekm me to zajima 🙂 a uz si nevim rady jak by sem to nasel
  Dik za odpoved

 • Michal

  Mám dotaz, vlastním telefon HTC desire S a chtěl bych se zeptat na program antivirus a na jiní bezpečnostní , čistící programy. děkuji za odpověď

  • Petr Houška

   IMHO: Když si budete dávat pozoron a to co instalujete, tak antivir není vůbec potřeba, zbytečně bere systémové prostředky a stojí Vás peníze.