XBMC se dočkalo prvního „uživatelsky přívětivého“ vydání pro Android

7

Zatímco v dlouhých měsících mezi oznámením androidí verze populárního multimediálního centra XBMC a prvním oficiálním buildem nevyšla ani jedna testovací verze, tak po vydání té první se s nimi doslova roztrhl pytel. Jen za první dva týdny vyšly nejméně 4 beta verze, které postupně opravily naprostou většinu těch opravdu kritických problémů, způsobujících nepoužitelnost na některých zařízeních.

A nyní, po x měsících vývoje a nespočtu testovacích buildů, vyšla konečně verze alespoň trochu finální. Podle slov týmu, který ji vyvíjel, by měla fungovat na naprosté většině androidích zařízení bez větších problémů. Jde také o první verzi označenou „uživatelsky přívětivá“, takže by neměla vyžadovat žádné složité upravování konfiguračních souborů nebo něco podobného.

Instalace je bohužel stále trochu složitější. Nejprve je nutné stáhnout, nainstalovat a alespoň jednou spustit přehrávač MX Player. Až poté je možné ze zařízení stáhnout příslušný .xap balíček, který nainstaluje samotné multimediální centrum XBMC.

 

 

Zdroj: XBMC via aauth

 • Erik

  To je nějaký divný né? Já to minule instaloval přes .apk soubor a v pohodě bez MX přehrávače

  • Původní beta verze opravdu byly pouze přes jedno .apkčko, tahle se ale podle oficiálního blogpostu instaluje tímto způsobem. Proč? To netuším.

   • Erik

    No jestli to chápu, tak se dříve jednalo o nějakej nezávislej port.

    Našel jsem releasy přímo od XMBC (poslední release candidate 3 – http://mirrors.xbmc.org/releases/android/
    nightly buildy jsou zde: http://mirrors.xbmc.org/nightlies/android/

    všechno v .apk souborech

    • Yep, máte pravdu. Ani mne nenapadlo, že by to tak mohlo být, ale tohle je jen fanouškovstkej nezávislej port (leč vycházející z offic zdrojového kódu.)

     • Erik

      Včera vyšla finální verze XBMC 12 „Frodo“ – jak pro android, tak pro ostatní platformy

     • Super, díky za info.

 • Atv

  nativní videopřehrávač XBMC je na androidích settopboxech (M802) nepoužitelnej pro HD a MX player se nedá spustit na soubory sdílený sambou, takže je to defakto k ničemu…