Video ukazující GPS rozšíření pro ASUS Transformer Prime

3

Přibližně před dvěma týdny oznámené hardwarové rozšíření GPS antény pro ASUS Transformer Prime se pomalu začíná dostávat mezi první uživatele na novém kontinentu a to samozřejmě znamená také, že jej získávají první redakce a tudíž se na internetu objevují videa a poznatky z jeho používání.

S jedním takovým raným videotestem přišel dnes ráno server endgadget. A již zpočátku mohu říci, že pro majitele Transformeru Prime velmi pozitivním. V případě připojeného donglu totiž tablet nalezl takřka okamžitě 16 satelitů a to navíc uvnitř budovy.

To samozřejmě nutně neznamená, že by se byl schopen ke všem 16 satelitům také úspěšně připojit a využít je ke zpřesnění polohy, nicméně je z toho jasné, že k určitému a můžeme-li soudit i poměrně drastickému vylepšení určitě došlo.

Bohužel má prý dongle i jednu stinnou stránku. Při jeho připojení se tablet vždy každých několik minut sám od sebe restartuje. Nicméně očekává se, že jde jen o softwarovou chybu, která se dočká opravy v nejbližších dnech, tedy zřejmě dříve, než dongly dorazí k nám do České republiky.

GPS dongle je malé zařízení připojitelné do dokovacího portu tabletu ASUSu Transformer Prime určené k vylepšeníí výkonu GPS antény tabletu. Po zaregistrování na stránkách ASUSu a vyplnění adresy je rozesíláno zdarma.

zdroj: Engadget

  • Keltek

    To je myšleno jako vtip, to že se tablet při připojení každou chvíli restartuje? 😀 Výborná oprava, gratuluju.

  • Spet

    tak mi přišla, vyzkouším 🙂