Video: Jaké novinky přinese Android 4.3 pro Nexus 4?

0

Nexus 4 Android 4.3 JB

O uniklém Androidu 4.3 Jelly Bean pro Nexus 4 jsme vás informovali už včera, ale v té době ještě nebyla dostupná bootovatelná verze ROM. To se však později změnilo a my se tedy můžeme podívat na novinky, které chystaná aktualizace přinese pro nejnovější smartphone od Googlu.

Android 4.3 Jelly Bean přináší převážně menší změny a vylepšení. Mezi nové funkce patří podpora technologie Bluetooth Low Energy, která umožňuje bezdrátové propojení s chytrými hodinkami, měřícími přístroji a dalšími zařízeními s mnohem nižší spotřebou energie. Drobného vylepšení se dočká také Wi-Fi připojení, které se dokáže automaticky na velmi krátkou dobu spustit a poskytnout Mapám Google či jiným aplikacím informace o aktuální poloze.

Aktualizace přinese také upravenou aplikaci fotoaparátu s novým menu a možností pořizování fotografií pomocí tlačítek pro ovládání hlasitosti. Uživatelské rozhraní se navíc otáčí i v případě, že máte na telefonu funkci otáčení displeje vypnutou. A beze změn nezůstala ani aplikace pro vytáčení hovorů, která nyní umí navrhovat kontakty podle zadaného telefonního čísla. Tato funkce možná znáte z uživatelských nadstaveb od výrobců, v čistém Androidu však dosud chyběla.

Android 4.3 nabídne možnost prohlížení historie všech zobrazených notifikací a několik novinek, které ocení zejména vývojáři. A uživatelé Nexusu 4, kteří si dříve stěžovali na problémy s odezvou dotykového displeje, po aktualizaci uvádějí, že tyto potíže téměř nebo úplně zmizely.

K oficiálnímu představení Androidu 4.3 Jelly Bean by mělo dojít ve středu 24. července, kdy Google pořádá keynote v San Francisku. Očekáváme, že k vydání aktualizace pro Nexus 4 a další zařízení dojde několik dnů poté.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here