[VIDEO] Čtyřjádrová NVidia Kal-eEl – dynamické osvětlení a reálná fyzika není problém

1

Pamatujete si ještě ten 4 jádrový čip N-Vidia Kal-El s 12 GPU jádry a až 5x větším výkonem než má současná generace Tegry 2? Tak přesně tento se nám na Computexu předvedl v celé své síle. A musím uznat, že s podobnou ukázkou by měla problém většina starších notebooků.

Ve videu uvidíme malou hříčku Glowball běžící na testovacím tabletu s lehce upraveným Honeycombem. Hra je plně optimalizovaná pro využití všech čtyř jader a ukazuje například dynamické osvětlení, fyziku v reálném čase nebo velmi zdařilou simulaci látek. I přes zjevnou náročnost běží vše relativně plynule a pokud navíc přihlédneme k faktu, že se nejedná o finální verzi, která by dle slov NVidie, měla být ještě o 20-25% rychlejší, tak musíme opravdu jen tleskat.

Nejzajímavější je asi část kolem 2:05, kdy jsou na chvilku vypnuta dvě jádra procesoru. Hra se okamžitě začne sekat a začíná být nehratelná.

Nakonec jen dodám, že na trhu by se první zařízení s Kal-Elem měli objevit ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

 

 

  • No ono to není ani moc zajímavé, když máte optimalizovanou hru na určitý HW tak lze dělat celkem zázraky na pomalém železe. Viz. dnešní konzole… Tím neříkám že to není hezké 🙂