TrewGrip – fyzická klávesnice pro tablety nebo smartphony

0

Probíhající veletr CES 2014 v Las Vegas nepřináší jen řadu nových telefonů a tabletů, ale také spoustu vychytávek a zlepšení třeba i pro chytrá zařízení. Jedním z nich je i novinka TrewGrip, nebo-li klávesnice pro tablety/telefony, která je velmi atypická.

trewgrip_front_560

V podstatě se jedná o dock, do kterého zasunete váš tablet  nebo telefon a kolem zařízení se vytvoří „uši“ tabletu, které již představuje obrácená klávesnice, protože tlačítka se nachází na druhé straně zařízení. Nutností je tak naučit se psát bez toho, aniž byste viděli klávesy. Naučit se takto psát bude těžší, protože klávesy jsou oproti klasickému rozložení o 90 stupňů otočeny. Výrobce uvadí 8 až 10 hodin, než se naučíte plynule na TrewGrip psát.

Zmáčknuté klávesy se poté zobrazují na přední straně, což by mohlo ulehčit psaní zvláště v počátcích. Nezapomnělo se ani na myš, která je propojena s Gyroskopem, a tak pokud ji chcete využít, musíte TrewGrip naklánět. Prozatím jde však pouze o prototyp, který se vyrobil, když výrobci zkoušeli štěstí na Kickastarteru, kde ale neuspěli. To je však neodradilo a hodlají začít s výrobou, přičemž cena by se měla pohybovat na hranici 250 dolarů (cirka 4500 Kč).

www.youtube.com/watch?v=rUtO15phOb0#t=105

Zdroj: TV

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here