Tizen OS zvládne androidí aplikace

0

V podstatě každý nový mobilní operační systém dnes narazí na problém nedostatečné základny nových aplikací, z té pramenícího nezájmu uživatelů a tedy i potencionálních vývojářů. Mohlo by se tak na první pohled zdát, že již žádná konkurence přijít nemůže a i kdyby přišla, tak by neměla šanci na komerční úspěch.

Není to však úplně pravda. Díky tomu, že je Android včetně virtuálního stroje Dalvik VM, který se stará o interpretování javového bytekódu aplikací, opensource, tak je jej možné  naimplementovat i na jiné operační systémy a tím na nich zajistit spouštění původně pro Android naprogramovaných aplikací.

S takovým přístupem již koncem minulého roku přišel tablet od BlackBerry, PlayBook, a nyní to vypadá, že něco podobného by mohl zkusit i Samsung s Intelem ve svém připravovaném open-source mobilním operačním systému Tizen OS.

Společnost OpenMobile zaobírající se tvorbou ACL (Application Compatibility Layer) pro MeeGo totiž na nedávné vývojářské konferenci přestavila novou verzi ACL určenou mimo jiné i pro Tizen. Podpora pro androidí aplikace tedy není v systému nativně, nicméně dá se předpokládat, že pokus se bude Samsung s Intelem snažit systém opravdu prosadit, tak do něj ACL zabuduje natvrdo.

Jak Tizen nakonec dopadne je prozatím samozřejmě stále ve hvězdách, se schopností spouštět Androidí aplikace by se však mohlo jednat o zajímavou náhradu skomírajícího Bada OS.

zdroj: The Handheld Blog via dotekomania