Tisícovka inženýrů HTC poslala výkonému řediteli rozzlobený dopis

1

htc

Zatímco by se na základě finančních výsledků a uniklých informací o chystaných telefonech mohlo pomalu začít zdát, že se situace v HTC uklidňuje, tak podle aktuálních zpráv tchajwanských médií to v samotném nitru společnosti naopak poměrně vře.

Více než 1 000 zaměstnanců klíčového oddělení výzkumu a vývoje, tedy toho, které stojí za návrhem samotných telefonů, podle všeho poslalo výkonnému řediteli Peterovi Chou otevřený dopis, ve kterém si stěžuje na dlouhodobě neudržitelné pracovní podmínky.

„požadovat po více než tisíci inženýrů, aby pracovali více než 12 hodin denně na základě „systému odpovědnosti“ bez jakékoliv kompenzace po dobu jednoho roku …což znamená více než 1000 hodin nekompenzovaných přesčasů na člověka za rok – je neospravedlnitelné“

Dlužno podotknout, že HTC se podle všeho chovalo v naprostém souladu s tchajwanským pracovním zákoníkem. Navíc se musí také ocenit, že své zaměstnance po náhlém celkovém propadu okamžitě nevyhodilo.

Je ale otázkou, jak dlouho ještě půjde o udržitelnou strategii. Jak totiž vidno z dopisu, tak i jinak loajální zaměstnanci začínají být pomalu podráždění a je jen otázkou času, než ti nejlepší z nich začnou pomalu přecházet ke konkurenci. A jestli si HTC něco ve své současné situaci dovolit rozhodně nemůže, tak je to odchod těch, kteří stojí za návrhem jejich produktů, tedy právě těch nejlepších inženýrů z oddělení výzkumu a vývoje.

Zdroj: unwired

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here