Test rychlosti: Nexus 5 vs. Samsung Galaxy S5

4

Na YouTube se objevilo zajímavé videostrovnání rychlosti Nexusu 5 a Samsungu Galaxy S5. I když jednolivé modely dělí více než půlrok vývoje, tak v aspektu rychlosti překvapivě vyhrál starší Nexus 5 a potvrdilo se tak pravidlo , že i sebelepší hardware nedokáže nahradit čístý a vyladěný kód.

Aktualizováno: Srovnání rychlosti základního rozhraní  Samsung Galaxy S5 a HTC One M8

 

 • Thor

  No tak ty rozdíly jsou v mnoha případech naprosto minimální a nestojej za řeč. Jediný co to dokazuje, že každé další vylepšení je už jen o „papírovém“ vylepšení. Že to je daný jakýmsi čisým systémem je jen bohapustá spekulace. Spíše bych to přičetl rychlejší paměti. Ale to je taky jen spekulace.

  • john

   to co za picovinu si vypustil z huby 😀

  • Dawe

   Souhlasím s tím, že rozdíly jsou opravdu minimální, takový rozdíl snad nemůže nikoho vytrhnout. I když se mi čistý nejnovější android a Nexus líbí, bohužel nemá slot pro sd kartu takže to pro mě nepřipadá v úvahu. A nevýměnná baterie, to je blbost alá Apple, škoda že jdou v jejich stopách. Mám telefon cca půl roku a baterii už druhou.

  • Michal

   Ze se zamerili zrovna na spousteni aplikaci, tam je ten rozdil maly. Sekani u sgs5 se projevuje zejmena pri pohybu v systemu, mezi plochami, v menu atd. Tam vyniká plynulost nexusu.