Test optické stabilizace obrazu Galaxy Note 4 vs. iPhone 6 Plus

2

Optická stabilizace obrazu se již dnes u vlajkových lodí stala standardem. Nechybí tak ani u nejnovějšího Samsungu Galaxy Note 4 či iPhonu 6 Plus, právě na optickou stabilizaci těchto přístrojů se zaměřili redaktoři ze serveru PhoneArena. Ti zafixovali oba modely a pustili se do natáčení videa, během testu se rozhodli prověřit jak hardwarovou část tak i softwarové řešení obou výrobců, které se u Samsungu nazývá Smart OIS a u Applu Cinematic Video Stabilization.

Podle redaktorů se s menšími a středními otřesy lépe vypořádat systém od Samsungu u velkých otřesů pak lépe obstál systém Cinematic Video Stabilization od Applu. Svůj názor si můžete udělat i vy pomocí následujícího videa, jenž vzniklo během testu:

Který systém optické stabilizace vyhrál u Vás??

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
  • trupo

    ani jeden…

  • Tomáš Lízner

    To není žádný test, resp. nevypovídá vůbec o ničem. To auto jede s iphonem jinou cestou než s Notem – jiná rychlost, jiný povrch vozovky, jiný styl jízdy… To je jak srovnávat jablka a hrušky. V druhé části sice jde o natáčení stejné lokality, ale z ruky za chůze – každá ruka se chvěje jinak a při pohybu o to výrazněji. Mělo by to význam, pokud by do toho auta dali oba telefony současně, aby byly vystaveny stejným otřesům ve stejný okamžik.