Video: Rychlost prohlížečů Tegra 4 vs. Nexus 10

3

V následujícím videu se můžete podívat na demonstraci načítání a zobrazení 25 webových stránek novým procesorem Tegra 4, jako protivníka si NVida vybrala dvoujádrový procesor Exynos 5250 (1,7 GHz) od Samsungu, který pohání například oblíbený tablet Nexus 10.

Ještě před videem je nutné podotknout, že jde o záznam z prezentace NVidie, takže se nedá hovořit o úplně nezávislém testu. Porovnáván je navíc více než dva měsíce starý dvoujádrový procesor s úplnou čtyřjádrovou novinkou, která se prozatím neobjevila v žádných reálných zařízeních.

Suma sumárum. Jde sice o zajímavou ukázku rychlosti Tegry 4, která nepřekvapivě vyhrála, ale jako reálný ukazatel výkonu bych to úplně nepovažoval.

Zdroj: androidcentral.com

3 KOMENTÁŘE

    • Vieš ako to je. Niekto sa neučil výpočtovú techniku, lebo my technici vieme, že aj keby mal 10 jadier, je to jedno, pretože dvojjadrový Exynos 5250 je výkonnejší ako nejaké štvorjadro Tegra III. Preto porovnával Exynos 5250 s Tegra 4 a nie s Tegra III. Príklad konkurencie: iPhone 5 – QuadCore 800MHz (výkon do 1200 MHz), je to slabé? Nie, nie je, ale výkonnejšie ako Tegra III.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here