Tegra 3 v Nexusu 7 přetaktována na 2 GHz

0

Jakožto zatím jediný alespoň trochu rozšířenější čtyřjádrový procesor, se NVidia Tegra 3 stala hned od svého uvedení terčem všemožných kutilů, kteří se z ní pomocí různých úprav snažili vymáčknout maximální možný výkon.

A tento týden se jim podařilo posunout hranice zas o trochu dále. Původně na 1,4 GHz tikající Tegru 3 v Nexusu 7 přetaktovala dvojice uživatelů z XDA fóra, Simms22 a clemsyn, pomocí vlastnoručně upraveného kernelu na hranici 2 GHz.

Jak již to na hraničních taktech bývá tak tablet nebyl na této frekvenci úplně stabilní. I tak se ale podařilo spustit několik benchmarků ukazujících přibližné zvýšení hrubého výkonu.

Například v Quadrantu dosáhl přetaktovaný Nexus 7 8 tisíc bodů, což je přibližně dvakrát více než HTC One X s Tegrou 3 na základním taktu. Oproti dřívějším pokusům s Nexusem 7 na frekvenci 1 700MHz pak došlo k navýšení o  1000 bodů.

Upravený kernel dovolující takovéto přetaktování bohužel prozatím není veřejný, pokud tedy chcete vytáhnout z Nexusu 7 maximální výkon, tak se budete muset spokojit se starší úpravou, která dovolovala stabilní používání na frekvenci 1.8 GHz.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here