Tegra 2 vs druhá generace Snapdragonů – kdo si lépe poradí s flashem?

8

Možná si ještě pamatujete představení druhé generace SnapDragonů od Qualcommu a s tím související reklamní video představující jeho výkonnost ve flashi proti Tegře 2. Původně jsme tomu nepřikládali velikou důležitost, přeci jen šlo o reklamu, ale redaktorům z androidbugle to očividně nedalo a provedli svůj vlastní nezávislý test.

Konkrétně proti sobě postavili Samsung Galaxy S 4G (levý horní) s jednojádrovým Hummingbirdem, Motorolu Atrix (pravý horní) s dvoujádrovuo Tegrou 2, HTC Incredable S (pravý dolní) s jednojádrovým Snapdragonem (MSM8255) a SE Xperia Arc (levý dolní) taktéž s jednojádrovým Snapdragonem (MSM8255 CPU). Na všech telefonech nechali běžet stejné flashové video v 720p.

Výsledky byly rozhodně překvapující. S velkým přehledem vyhrálo HTC Inceradble S, přičemž na ostatních telefonech spíše než video běžel přehled jednotlivých snímků. Zajímavý je také propastný rozdíl mezi Incredable S a Xperia Arc, oba telefony totiž pohání stejný procesor – jednojádrový Qualcomm Snapdragon druhé generace. Jediné vysvětlení, které mě napadá je opravdu důkladná optimalizace na straně HTC Incredable S.

A co nám tento test tedy ukázal? V podstatě nic nového, jen že optimalizace je podstatně důležitější než hrubý výkon, to však již víme dávno, vždyť takový iPhone 4 má slabší grafický čip než Galaxy S a přesto na něm běží lepší hry ve vyšším rozlišení a ještě k tomu plynuleji.

Zdroj: androidbugle

8 KOMENTÁŘE

  1. Doma schválně prubnu, zatím jsem se na 720p díval uplně bez trhání 🙂 takže nevím kde může být problém ( jsem majitelem LG O2X )

  2. problém může být v tom, že to MŮŽE být HTC fan, který podtaktoval ostatní telefony, protože Tegra 2 musí přehrát 720p flash video i kdyby nechtěla, když to dokonce nVidia tak roztrubuje do světa (navíc umí i 1080p- sice ne high profile ale umí)

  3. Pochybuju zeby to nekdo podtaktoval, spis podle me nejde mit na vsech stejne podminky ala verze systemu – tam je propastny rozdil, mam teda jen Spicu, ale na jedne rom vali video bez problemu a na druhe to bylo spis slideshow… je to opravdu v te optimalizaci

    • Osobně také na SGS (CyanogenMOD 7) mám také lepší výsledky. Ale že by 720p FLASH video bylo nějak extra plynulé se říci nedá.

  4. Desire HD – CoreDroid 2.3.3 V7
    Toto video mi v prohlížeči v 720p jede plynule.Když skusim 1080p tak je to jako Motorola v pravo nahoře 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here