Stabilizace obrazu: Samsung Galaxy S4 vs Nokia Lumia 920

7

Nový Samsung Galaxy S4 se nám již několikrát prezentoval skvělými parametry a dokazuje to zatím ve všech doposud provedených testech. Snapdragon 600 taktovaný na 1,9 Ghz nedává konkurenci spát a to ani té, která nepoužívá OS Android ve svých zařízení.

nokia

O tom může dozajista mluvit Nokia, která se ale spíše specializuje na odlišnou část telefonu a tou je fotoaparát. Nokia je velmi dobře známá kvalitními fotoaparáty ve všech jejich zařízení, zejména v jejich vlajkové lodi- Lumia 920. A protože se Samsung se svým fotoaparátem chlubil, jak jen mohl, rozhodli se hoši z ruského WP7Forum otestovat jednotku OIS (Optical image stabilization), tedy stabilizaci obrazu při nahrávání videa.

Aby test nebyl matoucí, použili k němu autíčko na dálkové ovládání, na kterém byl přidělán držák pro oba telefony. Autíčko na cirka 30s povozili po koberci, který vytvořil správné vibrace, a poté se koukli na výsledek. U Nokie Lumia 920, jednotka OIS  způsobí velmi značnou stabilizaci a obraz je velmi pěkný, naproti tomu u Samsungu Galaxy S4 to vypadá, jako by OIS v telefonu vůbec nebyla.

Zdroj: phonearena.com, WP7Forum

 • pokerfacesk

  Nokia má len jednu chybu a to OS,inak TOP

 • hanba pre samsung

 • kubo

  Dalsia otazka je ci mala s4 zapnuty stabilizator obrazu,to bolo ako ked robili raklamu na kameru a v odraze bolo vidiet ako to robia normalnou kamerou,kto sa oto zaujima vie ocom hovorim ,ale vazne neverim ,ze hentak nahrava s4 ,moj nazor a neukamenujte ma tu

 • robiicz

  Tak autíčko na dálkové ovládání jo 😀 :-D, záhada z dětství vyřešena. (Ježíšek měl taky jinou představu o pojmu „dálkovém ovládání“)

  • adam

   je na dálkový ale leží tam na stole 😀

 • Ešte keby tak zapol stabilizáciu obrazu, tak by sa nič nestalo. Štandardne je vypnutá. Toto video od toho Rus je úplný amaterizmus. Rovnaký test som robil na mojej S3-ke so zapnutou stabilizáciou a úplná pohoda, rovnako ako Lumia.

 • hudy

  Jednak je to S3, sám to tam říká. A stejně nebude mít tak kvalitní záznam jako Lumie.