Stabilizace obrazu: Samsung Galaxy S4 vs Nokia Lumia 920

7

Nový Samsung Galaxy S4 se nám již několikrát prezentoval skvělými parametry a dokazuje to zatím ve všech doposud provedených testech. Snapdragon 600 taktovaný na 1,9 Ghz nedává konkurenci spát a to ani té, která nepoužívá OS Android ve svých zařízení.

nokia

O tom může dozajista mluvit Nokia, která se ale spíše specializuje na odlišnou část telefonu a tou je fotoaparát. Nokia je velmi dobře známá kvalitními fotoaparáty ve všech jejich zařízení, zejména v jejich vlajkové lodi- Lumia 920. A protože se Samsung se svým fotoaparátem chlubil, jak jen mohl, rozhodli se hoši z ruského WP7Forum otestovat jednotku OIS (Optical image stabilization), tedy stabilizaci obrazu při nahrávání videa.

Aby test nebyl matoucí, použili k němu autíčko na dálkové ovládání, na kterém byl přidělán držák pro oba telefony. Autíčko na cirka 30s povozili po koberci, který vytvořil správné vibrace, a poté se koukli na výsledek. U Nokie Lumia 920, jednotka OIS  způsobí velmi značnou stabilizaci a obraz je velmi pěkný, naproti tomu u Samsungu Galaxy S4 to vypadá, jako by OIS v telefonu vůbec nebyla.

Zdroj: phonearena.com, WP7Forum

7 KOMENTÁŘE

  1. Dalsia otazka je ci mala s4 zapnuty stabilizator obrazu,to bolo ako ked robili raklamu na kameru a v odraze bolo vidiet ako to robia normalnou kamerou,kto sa oto zaujima vie ocom hovorim ,ale vazne neverim ,ze hentak nahrava s4 ,moj nazor a neukamenujte ma tu

  2. Tak autíčko na dálkové ovládání jo 😀 :-D, záhada z dětství vyřešena. (Ježíšek měl taky jinou představu o pojmu „dálkovém ovládání“)

  3. Ešte keby tak zapol stabilizáciu obrazu, tak by sa nič nestalo. Štandardne je vypnutá. Toto video od toho Rus je úplný amaterizmus. Rovnaký test som robil na mojej S3-ke so zapnutou stabilizáciou a úplná pohoda, rovnako ako Lumia.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here