[SPEKULACE] Steam míří na Android

3

Po dlouhé době Vám zase přinášíme jednu spekulaci, Steam prý míří na operační systém Android. Tedy alespoň to částečně vyplívá z příspěvku jednoho nadšeného fanouška Valve, kterému se při návštěvě kanceláří studia svěřil ředitel Gabe Newell s informací, že Android vidí jako jednu z možností kam by se mohl Steam v budoucnu rozšířit.

Osobně se ani nedivím, že jej taková věc napadla. Android jako jediný mobilní systém totiž nemá žádný rozšířenější program, který by sdružoval hráče a Steam zase nemá kam dále expandovat. Vypadá to tak jako rozumný krok, ze kterého by v konečném důsledku mohly těžit obě strany.

A co by mohl Steam Androidu přinést? Rozhodně si myslím, že větší pozornost herních studií a tudíž více kvalitních her. Dále také systém achievmentů, lepší komunikaci mezi hráči a možná i vlastní obchod. Jak to však nakonec dopadne a jestli vůbec se očividně ještě chvilku nedozvíme.

Pro ty z Vás co nevědí, Steam je platforma společnosti Valve, která poskytuje vše, co by mohl počítačový hráč chtít, od internetového obchodu, komunikačních prostředků, přes systém achievmentů napříč hrami až po ukládání nastavení určitých her do cloudu.

Zdroj: Recombu

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here