Sony zahájilo aktualizaci Xperie SP na Android 4.3 Jelly Bean [Doplněno: dorazila do ČR]

2

Sony_Xperia_SP1

Sice s výrazným zpožděním, ale nakonec přece jenom. Majitelé Sony Xperia SP v těchto dnech dostávají slibovanou aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean, která měla být původně vydána už v prosinci loňského roku.

Update s označením 12.1.A.0.266 byl zatím potvrzen pouze majiteli smartphonů od australského Vodafonu, pravděpodobně však je jen otázkou několika dnů, kdy se dočkají uživatelé ze zbytku světa. zatím aktualizace probíhá jen přes program PC Companion, později však očekáváme i vydávání OTA (tj. přes Wi-Fi).

Xperia SP 12.1.A.0.266 (1) Xperia SP 12.1.A.0.266 (2) Xperia SP 12.1.A.0.266 (3)

A na jaké novinky se můžete těšit? Uživatelské rozhraní se převléklo do bílého kabátku, stejně jako jsme mohli vidět u jiných smartphonů od Sony s Androidem 4.3. Pozměněn byl také launcher a celkově se uživatelské rozhraní údajně dočkalo znatelného zrychlení. Do možností přizpůsobení přibyly nové předinstalované tapety a schémata.

Pokud by vás ze základní nabídky žádné schéma nezaujalo, je nyní možné stáhnout si jiné z internetu. Update přinesl novou aplikaci fotoaparátu Smart Camera i vylepšené verze jiných multimediálních aplikací od Sony. Avšak očekáváme, že pár dalších drobných vylepšení ještě čeká na své objevení.

Pokud byste náhodou nemohli ještě pár dní vydržet, než aktualizace dorází i do vaší Xperie SP, můžete si stáhnout už zmíněný firmware od australského Vodafonu, který podle reakcí na internetu bezchybně funguje i na ostatních variantách smartphonu. Odkaz ke stažení naleznete zde, ovšem nezapomeňte, že instalaci provádíte na své vlastní riziko.

DOPLNĚNO: Podle informací od našich čtenářů i na fóru Xperia.cz už byla aktualizace uvolněna i pro některé přístroje z české a slovenské distribuce. Proto rozhodně vyzkoušejte telefon připojit k počítači a ověřit dostupnost skrze program PC Companion. Níže naleznete video (v češtině), které blíže představuje novinky po aktualizaci Xperie SP na Android 4.3 Jelly Bean:

DOPLĚNO PODRUHÉ: Sony už vydalo oficiální seznam změn, které aktualizace přináší. Jejich přehled naleznete v tomto článku, změny jsou totiž shodné s tím, co update přináší pro Xperií T, TX a V.

zdroj: Xperia Guide, Xperia Blog via Softpedia News

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.4 KitKat? Sledujte náš pravidelně doplňovaný článek.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here