Sony Xperia Z1 a Xperia Z Ultra dostávají menší softwarovou aktualizaci

0

Sony Xperia Z Ultra (2)

Sony tento týden vydalo softwarovou aktualizaci pro dvojici nejvybavenějších modelů ze své nabídky: vlajkovou loď Xperia Z1 a obří tabletofon Xperia Z Ultra. Naneštěstí update nepřináší novější Android 4.3, ale jen vylepšuje některé funkce smartphonů od displeje až po výdrž baterie. Android zůstal u obou smartphonů ve verzi 4.2.2 Jelly Bean.

Update přináší jinou kalibraci displeje, což by se mělo projevit zejména v lepších pozorovacích úhlech. Snížena byla spotřeba energie, takže by majitelé Xperií měli být méně závislí na nabíječce. Poslední společnou změnou je vylepšená synchronizace aplikace Exchange.

Sony Xperia Z1 se dočkala přepracovaného algoritmu fotoaparátu, díky čemuž by měl smartphone pořizovat kvalitnější fotografie. I samotná aplikace fotoaparátu by se měla dočkat svižnějšího rozhraní, a to zejména při používání režimů jako Super auto, Časový posuv, Plynulé panorama nebo Efekt AR. Pro Sony Xperia Z Ultra výrobce optimalizoval citlivost dotykového displeje.

Aktualizace už byl sice vydána, ale její dostupnost se může lišit. V redakci máme Xperii Z1, pro kterou nám nebyl update nabídnut přes Středisko aktualizací ani přes program PC Companion.

zdroj: Sony

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here