Sony Ericsson představil multimediální dock pro Xperii Play

8

Ačkoliv se podle nejnovějších informací Xperia Play neprodává zrovna nejlépe, tak se ji Sony Ericsson snaží podporovat jak jen může. Dnes například představil novou multimediální dokokovací stanici DK 300. Ptáte se na co je takovému telefonu dokovací stanice? Inu, podle Sony Ericssonu může dobře posloužit jako multimediální centrum, přeci jen dokáže nabíjet telefon, přičemž se na něm můžete pohodlně dívat na film nebo přes vyvedený 3,5mm jack poslouchat hudbu. Na druhou stranu, díky nepodpoře na straně telefonu, chybí HDMI, takže zas až o takové multimediální centrum nejde.

Taktéž se prý z telefonu dělá dobrý budík, po zasunutí se totiž zapne speciální aplikaci, která přehledné ukazuje čas, počasí a další informace. Telefon je navíc pevně upevněn, takže nehrozí, že by jste jej lovili někde po nočním stolku.

I tak se mi osobně nezdá dokonvací stanice jako příslušenství, které bych vyloženě musel mít. Na druhou stranu za 570kč (po přepočtu, dostupnost v ČR není potvrzená) by to nemusela být úplně špatná koupě.

 • elot

  Ta stanice se dodávala už k těm „first 10“ telefonům ze soutěže se SE na FB

 • Termopil

  Já to beru jako za dobrou věc. Vypadá v něm moc elegantně, a na nočním stolku si to dokážu bez problémů představit. Škoda toho hdmi, ale na věci které bych používal já, mi to rozhodně stačí. Na filmy se podle mě nevyplatilo koukat ani na dvakrát tak velkém displeyi, když doma mám 107cm televizi. Ale jako multimediálné přehrávač hudby, počasí, budík, se hodí. Beztak se budím vždy pomocí telefonu, a přes noc ho většinou nabíjím, tak bych to měl u sebe hezky na stolečku vedle postele.

 • laktóza

  tenhle stojánek je skvělý nápad. Já bych byla moc ráda, kdyby takovýhle novinky spravili na více telefonů. je to moc praktický. A nejen kvůli tomu budíku. Smartphon při stálém použití se dost rychle vybbyje. Proto když si člověk položí telefon do něcoho tovýho, jako je tenhle dock, tak si ho může nabíjet a přitom využít skvělý funkce. taky si msylím, že je to dobrá věc

 • mirek

  Moje otázka by se tak ani netýkala tohoto docku, ale spíše toho stálého nabíjení. Nedělá telefonu špatně, když je třeba celý den, celou noc v takovýmto docku, a stále se nabíjí, i když není třeba? Pokud ne, tak se nic neděje, a rád bych ten dok používal taky.

  • Petr Houška

   Ne, telefon pozná kdy je baterie nabitá a poté ji „přestane nabíjet“. V celku tak nic nehrozí.

 • martinka

  podľa mňa je ten dock tiež skvelý nápad, keby také dačo spravili pre môj fónik, iste by som si to kúpila 😀 myslím si, že stále nabíjanie nerobí telefónovi nič zlé, ale nemám s tým skúsenosti, takže nie som si v tom istá…

 • Jubaba

  Tušíte někdo kde se to dá koupit? Na stránkách sonyericsson se to koupit nedá nebo nevim jak. Jen tak namátkou v obchodech jsem na to nenarazil. Bude se to vůbec ČR prodávat?

 • PSP-Klient

  Jsem našel tyto stránky. bohužel už není v prodeji http://replikatory.heureka.cz/dokovaci-stanice-sony-ericsson-dk300-bila/