Samsung Galaxy S2 Plus pomalu dostává Android 4.2.2 Jelly Bean

3

Uživatelé Samsungu Galaxy S2 Plus (GT-I9105P) z Německa začínají hlásit dostupnost oficiální aktualizace na Android 4.2.2 Jelly Bean. Pokud jste majiteli tohoto smartphonu, můžete se v nejbližší době těšit na vydání oficiálního updatu. A zkušenější uživatelé si mohou ROM flashnout už nyní.

Galaxy S2 Plus Android 4.2.2

Aktualizace s označením I9105PXXUBMG8 přináší novou verzi uživatelského rozhraní TouchWiz, kterou můžete znát například z aktuální vlajkové lodi Galaxy S4. Nechybí samozřejmě ani kupa novinek z Androidu 4.2.2 zahrnující například nové možností v notifikační liště, spořič displeje Daydream nebo widgety na odemykací obrazovce.

Pokud se nemůžete dočkat vydání aktualizace v České republice, můžete si ji na svůj Samsung Galaxy S2 Plus nainstalovat už nyní. Okdazy ke stažení ROM i stručný návod, jak provést flashnutí přes nástroj Odin, najdete na fóru XDA Developers. Nezapomeňte však, že tímto postupem můžete telefon poškodit, proto by jej měli provádět jen zkušení uživatelé.

Nezapomeňte, že aktualizace je opravdu dostupná jen pro Galaxy S2 Plus, nikoliv pro běžné Galaxy S2. Podle nedávných uniklých informací by se dokonce původní verze smartphonu neměla vůbec dočkat Androidu 4.2.2 Jelly Bean. Důvodem je údajně nemožnosst přizpůsobení uživatelského rozhraní TouchWiz, což je vzhledem k téměř totožné hardwarové výbavě jako u verze s přídomkem „Plus“, poměrně překvapivé opodstatnění.

Pokud jste majiteli Galaxy S3 nebo Galaxy Note 2, možná se divíte, proč Samsung vydal Android 4.2.2 nejprve pro starší a hůře vybavené Galaxy S2 Plus. Důvodem by mohla být změna plánu aktualizací, pro kterou se korejský výrobce podle některých spekulací nedávno rozhodl. Galaxy S3 i Galaxy Note 2 by totiž údajně měly dostat rovnou novější Android 4.3 Jelly Bean se zbrusu novou verzí nadstavby TouchWiz.

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android Jelly Bean? Sledujte náš velký a pravidelně aktualizovaný článek.

zdroj: Sammobile, GSM Arena

3 KOMENTÁŘE

  1. Kolega z práce už má měsíc aktualizaci…němci už od srpna ? tak sakra kdy se to aktualizuje i u mě ?:D

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here