Samsung Galaxy S2 nejspíš nedostane aktualizaci na Android 4.2

0

Samsung GALAXY S2

Pokud jste majiteli legendárního Samsungu Galaxy S II, máme pro vás nemilou zprávu. Podle nejnovějších uniklých informací se totiž korejský výrobce rozhodl svou bývalou vlajkovou loď poslat k vodě a nevydávat pro ni žádné další softwarové aktualizace. Pokud tedy netrpělivě očekáváte Android 4.2.2 Jelly Bean, oficiální cestou se nejspíš nedočkáte.

Důvodem k nevydání novější verze operačního systému je mnohými nenáviděné uživatelská nadstavba TouchWiz, jejíž nejnovější verzi se údajně nepodařilo přizpůsobit pro Galaxy S2. Novější Samsung Galaxy S2 Plus, který téměř stejnou hardwarovou výbavu, by se však Androidu 4.2.2 Jelly Bean měl v budoucnu dočkat.

Ukončení aktualizací pro Galaxy S2 však není vzhledem ke stáří telefonu žádným větším překvapením. Smartphone byl původně představen s Androidem 2.3 (Gingerbread) a později se dočkal dvou velkých updatů na verze 4.0 (Ice Cream Sandwich) a 4.1 (Jelly Bean). Nutno také dodat, že verze 4.2 (Jelly Bean) nepřináší ve srovnání s předchůdci žádné výraznější změny.

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android Jelly Bean? Sledujte náš velký a pravidelně aktualizovaný článek.

zdroj: SamMobile