Samsung Galaxy S nyní oficiálně podporován CyanogenModem

11

Pro ty z Vás, kteří nevědí, CyanogenModje upravená ROM (tedy spíše skupina), která vždy vychází z čistého Androidu. Ačkoliv je oficiálně vydávána pro poměrně velký počet telefonů, modifikace pro Galaxy S až do včerejšího dne oficiálně podporována nebyla. A právě v tomto bodě nastal zvrat. Tým stojící za hlavním vývojem CyanogenModu se dnes spojil s lidmi, kteří pracovali na dříve neoficiální odnoži pro Galaxy S a přejal je pod svá křídla.

A co to znamená pro nás koncové uživatele? Vcelku nic moc, jedině bude možná CynogenModu věnováno trochu více pozornosti a rychleji se bude zbavovat četných bugů. A možná jednou vyjde i stabilní verze, ale opravdu jen možná. Ještě bych doplnil, že první „oficiální“ noční sestavení by mělo dle nejnovějších informací vyjít dnes večer.

A nakonec bych se Vás ještě chtěl zeptat, měli byste zájem o recenzi CyanogenModu na SGS?

Až bude noční sestavení k dispozici můžete stahovat zde.

Graf ceny produktu Samsung i9000 Galaxy S poskytuje server Heureka.cz

 

 • HUdasp

  To na obrázku je SGS? Jinak CyanogenMod je pomalu blíží ke kýženému cíli. Na ZTE Blade toho příliš k plné funkčnosti nezbývá (situaci u jiných telefonů nevím) a času do vydání CyanogenMod 8 je dosti.

 • Thrax

  Určitě bych měl zájem o recenzi. Vlastním SGS a na cyanogen čekám dlouho…

 • Petr Houška

  Abych přiznal pravdu, není to SGS, jedná se o Samsung Vibrant, což je Galaxy S upravené pro amerického operátora T-Mobile.

  A vlastně Vibrant dostal jako první Nightly build, poté půjde Captivate(upravená verze SGS pro AT&T) a nakonec klasická i9000 Galaxy S.
  Další verze jako 4G si budou muset počkat o trochu déle.

  No a recenzi asi udělám, předem však upozorňuji, že pokud si přitom odrovnám telefon, tak máte o jednoho redaktora méně :D.

 • hhitmen

  Ja uz u sveho SGS na CM7 jedu delsi dobu a nemuzu si to vynachvalit 🙂 instalace je uplne jednoducha..ne jako driv 🙂

 • Petr Houška

  Dobrá zpráva vážení. Váš milovaný redaktor má plně funkční telefon s plně funčním CyanogenModem!
  //Ta vypínací obrazovka je opravdu super.

 • GM

  Zkoušel jsem CM7 dříve a nemohl jsem se připojit ke Kies (v menu jsem nenašel volbu), mobil automaticky připojil jako USB disk. Rád bych se optal, zda je to již možné? Děkuji.

 • Petr Houška

  Přes KIES se s CM7 připojit nelze a NIKDY nepůjde. CM7 jde totiž ve vlastních šlépějích čistého Androidu a neobsahuje tak spousty věcí, které Samsung do ROM implementoval z nihž některé jsou pro KIES potřebné.
  Než se tady rozjede Flame jak to Samsung zkonil, tak bych třeba rád zmínil možnost dělání screenů, nahrávání hovorů (pozdější ROMky), rSAP a další.

 • Honza

  Víc než o samotnou recenzi CM7 bych stál o porovnání CM7 a Darkys ROM

 • azarro

  Recenze by určitě byla přínosná. Aktuálně používám Juwe 4.3.1 která mi přijde téměř perfektní, ale vždy je co zlepšovat a CM7 je určitě hodně zajímavá ROMka 🙂

 • Petr Houška

  2Honza: Recenze se ponese v porovnávajícím stylu. Ale první si chci na CM7 pořádně zvyknout a odhalit všechny její temné kouty.

 • Ludek

  Na recenzi se tesim, takze urcite ano 😉