Rychlost načítání webových stránek: Android porazil iPhone!

1

Podle Blaze Software, společnosti nabízející nástroje pro optimalizaci výkonu webových stránek, je prohlížeč Chrome na telefonech s Androidem o 52 % rychlejší než Safari na iPhonu.

V testu své síly poměřily telefony Apple iPhone 4 a Google Nexus S, přičemž Nexus S rychleji načetl 84 %  internetových stránek. Testování se zúčastnili Android 2.2 i 2.3 a iOS 4.2 a 4.3, společnost byla údajně překvapena tím, jak málo se zvýšila rychlost, pokud porovnáme starší verzi s novější. Výrazně rychlejší však bylo načítání JavaScriptu.

Z 1000 testovaných stránek bylo jen 175 optimalizováno pro mobilní telefony, načtení těchto stránek bylo v průměru o 39 % rychlejší na Androidu a o 66 % na iPhonu.

Výsledky této studie jsou rozdílné oproti jiné studii, která proběhla asi před měsícem. V ní společnost Gomez uvedla, že nejrychlejší prohlížeč má iPhone. Dokázal totiž nejrychleji načíst zvolené stránky, ato za 19,7 sekundy, Android za 36,5 sekundy a Blackberry dokonce až za 61 sekund.

zdroj: mediapost

  • Štěpán

    Jenže Blaze Software k testování nepoužili Safari, ale UIWebWiew nástroj pro vývojáře do aplikací třetích stran. Protože Safari je mnohem rychlejší, tak je testování neobjektivní.