Qualcomm ubírá na kritice 64bitových procesorů

0

qualcomm_log

Není to tak dlouho, co Qualcomm prostřednictvím svého marketingového ředitele Ananda Chandrasekhera prohlásil o 64bitových procesorech, že se jedná o pouhý marketingový tah s téměř žádným přínosem pro uživatele. Tvrzení podložil tím, že procesor sice dokáže lépe zpracovávat informace a pracovat s pamětí, ale k tomu je zapotřebí mnohem více, než 1 GB operační paměti. Mluví se až o 4 GB. Tvrzení bylo mířeno proti společnosti Apple a jeho procesorům A7.

Nicméně Qualcomm svou kritiku vzal zpět a připustil, že softwarový a hardwarový ekosystém mobilních zařízení již k 64bitovým procesorům směřuje. Za náhlým obratem v rétorice může stát fakt, že Qualcomm stále pracuje na vývoji 64bitových procesorů a s velkou pravděpodobností je hodlá uvést na trh. V takovém případě by byl sám proti sobě.

Bude zajímavé sledovat, v jakých zařízeních se tyto procesory objeví. Můžeme tak předpokládat, že se dočkáme telefonů s 3 GB RAM a více. A to nejen od výrobců soustředících se na čínský trh, ale také třeba od Samsungu apod.

zdroj: techradar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here