Qualcomm představil Snapdragon 805

0

Donedávna nejvýkonnější procesor na trhu – Snapdragon 800 si vcelku nerušeně lebedil na pomyslném trůnu procesorů podle výkonnosti. Během posledních pár týdnů se ale zdá, že se tento trůn začíná pomalu otřásat a na řadu přicházejí pomalu opět silnější procesory pro příští rok.

snapdragon-qualcomm

Mezi ně bude patřit nově i Snapdragon 805, který by měl nabídnout opět daleko vyšší výkon než jeho předchůdce, i když se to podle čísla označení nemusí na první pohled zdát. Snapdragon 805 bude čtyřjádrový procesor  ARM Krait 450. Předchůdce využívá Krait 400, a tak dochází opět k vylepšení v této oblasti. Maximální taktovací frekvence dosahuje úctyhodných 2,5 GHz. Vylepšení se dotkne také grafiky, kdy bude využit čip Adreno 420( Snapdragon 800 – Adreno 330).

Díky novému GPU by měl být procesor o 40% výkonnější ve zpracování grafiky a mimo jiné bude umět natáčet 4K videa. Kromě toho se dočkala vylepšení například i Wi-Fi, která zvládne pojmout 600 Mb za sekundu. Další vylepšení se týká propustnosti paměti – 25,6 GB/s nebo LTE sítí – C4, 150 Mb/s.

Qualcomm Snapdragon 805 bude také disponovat několika technologiemi, které ušetří značnou část spotřebované energie, bohužel ale zatím nemáme konkrétní čísla a budeme si muset počkat na nějaké první testy. Příští rok se tak postupně vybarvuje a zřejmě dojde k souboji Snapdragon 805, nového Exynosu, LG Odin nebo například Intel Bay Trail.

Zdroj: q