Prototyp chytrých hodinek od Motoroly pro Google na fotce

0

O možnosti představení chytrých hodinek Google se hovořilo již vícekrát. Tento týden se objevila dokonce spekulace o tom, že by je mohlo vyrobit HTC. Včera však starší viceprezident Motoroly zveřejnil Tweet, podle kterého pracuje na chytrých hodinkách sama Motorola a představí je ještě do konce tohoto roku.

A-basic-drawing-of-the-prototype-by-Android-Polic

První otázka která přijde na mysl, je zřejmá. Budou to hodinky Motoroly nebo je Motorola bude dělat pro Google? To bohužel zatím nevíme, avšak poté, co se obě společnosti odloučili, nebo spíše došlo k prodeji Motoroly Lenovu, můžeme čekat, že si je Motorola nechá pro sebe.

Podle Ricka Osterloha se při vývoji zaměřili na dvě věci, které jsou pro spotřebitele nejdůležitější – styl (pravděpodobně ve smyslu vzhledu) a výdrž baterie. Podívám-li se na obrázek níže, myslím, že je zjevné, že na první z věcí, na které se zaměřili – styl – musí ještě intenzivně zapracovat. Je pravda, že se může jednat o velmi raný prototyp, proto není ještě zcela otázka vhledu vyřešena.

Údajně se jedná o produkt sestavený v roce 2013, alespoň podle serveru Android Police. Ten také uvádí, že místo klasického dvou-tlačítka + (plus) a – (minus) by měly hodinky mít kolébkové tlačítko. Dále by mělo být možné přepnout do režimu hlasového ovládání, například při sportu.

Není zcela zřejmé, jak bude model případně vypadat, díky zveřejněnému obrázku si však můžeme představit, jak vývoj probíhá od počátku a pokud se objeví koncový produkt, který bude zveřejněn, můžeme si jej pro představu znovu zobrazit a oba dva porovnat. Jak však bylo řečeno již výše, na vzhledu by měla Motorola zapracovat, pokud chce, aby měly její hodinky styl.

Google-Motorola-smartwatch-1

 Zdroj: Androidpolice, Phonearena