Paranoid Android 3.0 je dostupný pro první zařízení [video]

1

paranoid android pie

Známá ROM s názvem Paranoid Android byla nedávno vydána ve verzi 3.0, která přináší několik zajímavých a užitečných vylepšení. Jako první se samozřejmě nové verze dočkala zařízení od Googlu, konkrétně Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 a Nexus 10.

Paranoid Android je velmi oblíbenou alternativní ROM, mezi jejíž hlavní výhody patří tzv. hybridní režim zobrazení s možností přepínání mezi tabletovým a telefonním módem i měnit DPI, a to pro každou aplikaci zvlášť. Nyní se však pojďme podívat zejména na to, jaké konkrétní novinky nabízí Paranoid Android 3.0, který je založen na AOSP verzi Androidu 4.2.1 Jelly Bean.

První novou funkcí je skrytí navigačních tlačítek i stavové lišty a jejich nahrazení jiným ovládacím prvkem, který tlačítka a lištu zcela nahradí. Tato funkce vypadá nejen stylově, ale díky ní ušetříte mnoho místa na displeji. Zajímavý ovládací prvek umožňuje provádět většinu běžných funkcí a lze ho zobrazit v různých částech displeje. Více v následujícím videu:

http://www.youtube.com/watch?v=1F7l4d3bjFM

Další nevídanou funkcí v Paranoid Android 3.0 je možnost nastavení barvy navigačních tlačítek a stavové lišty pro jednotlivé aplikace. V praxi to může znamenat například to, že zatímco při zobrazení launcheru jsou tlačítka i lišta zbarveny do červena, po spuštění Facebook aplikace se jejich barva změní na modrou. Na ukázku této efektní funkce se můžete podívat v následujícím videu:

Poslední novou funkci ocení jen majitelé Nexusu 4, pro které v Paranoid Android 3.0 přibyla možnost kalibrace displeje. Více informací a odkazy ke stažení nejnovější verze této oblíbené ROM najdete pod následujícími odkazy, které vedou na příslušná témata na fóru XDA Developers:

via xda

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here