Osmijádrový procesor? Hloupost, tvrdí Qualcomm

2

qualcomm_log

Společnost Qualcomm asi nemá cenu představovat. S jejich čipy se potkáváme bez nadsázky každý den. Má silné slovo nejen ve výrobním procesu daných zařízení, ale mnohdy ještě předtím, než se začne vůbec vyrábět a nutno podotknout, že nejen výrobci mobilních telefonů ho často respektují.

Není to tak dlouho, co jsme informovali o tom, že čínský výrobce MediaTek chystá osmijádrový procesor s taktem 1,7 GHz, kde poběží všechny jádra současně. A jelikož MediaTek dokáže vyrobit čip za velmi lákavou cenu, budou procesory jistě konkurencí jak pro Samsung, tak Qualcomm a další. Navíc samotní výrobci vědí, že zákazník na zmínku o osmijádrovém proceosru dobře slyší.

K honbě za jádry, jak bychom mohli současný vývoj nazvat, se vyjádřil viceprezident Qualcommu, Anand Chandrasekher. „Nemůžete vzít osm motorů ze sekačky, dát je dohromady a tvrdit, že máte osmiválcové Ferrari.“ dále tvrdí, že zvětšování počtu jader je dobré akorát k zakrytí mizerné technologie.

To však neznamená, že se osmijádrového čipu od Qualcommu nedočkáme, alespoň pokud půjde vývoj současným směrem i nadále. Potom bude doslova donucen přijít s osmijádrovým čipem. Otázkou však je, jestli nebude příliš pozdě. Jaký je váš názor, má v této věci Qualcomm pravdu?

 

 

zdroj: androidauthority

2 KOMENTÁŘE

    • Často to bohužel ani není ukázka, kam technologie pokročila. Některá zařízená by více než počet jader potřebovala pořádně optimalizovat. Nicméně více jader by mělo přinést větší výkonnost (což Vás asi napadlo) a také, pokud mě paměť neklame, tak při dobré optimalizaci dokáže šetřit energii při operacích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here