Nvidia Tegra 4 je pomalejší než Apple A6X

6

Letošní rok bude mezi sebou soupeřit několik procesorů. Mimo tolik očekávaný Tegra 4 od Nvidie ještě procesory od Samsungu, Applu a samozřejmě Intelu. Ihned se začalo spekulovat, který je nejvýkonnější a krátce na to, se dostal na internet i zajímavý screenshot.

Obrázek ukazuje srovnání Tegra 4 a A6X, což je nový čip od Applu. Čipset Nvidia Tegra 4 běžel na Androidu 4.2.1 a procesor byl taktován na frekvenci 1,8 GHz. Rozlišení displeje tabletu bylo 1920 x 1028 pixelů, Full HD. Nový procesor od Nvidie sice ukázal, že je opravdu výkonný, ale A6X nepřekonal.

V testu GLBenchmark, který testuje FPS, tedy snímky za sekundu dosáhl hodnoty 32,6 FPS, zatímco jeho konkurent iPad 4 dosáhl téměř 50 FPS, konkrétně 49,6 FPS. Zatím můžeme jen těžko odhadovat celkový výkon a tento test nemůžeme brát jako plnohodnotný, přesto nám umožnil nahlédnout na zajímavé srovnání.

Zdroj: tabletnet

6 KOMENTÁŘE

  1. Nechápu tyhle srovnání mezi platformami, na androidu nejedou aplikace „nativně“ ale přes emulační vrstvu Dalvik kde se lehce ztrácí výkon

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here